رادیو مجازی اتاق ایران - 26 اردیبهشت 1401

بخش خصوصی ایران به دنبال انتقال دانش کشت سیب زمینی از هلند

در ادامه‌ سفر هیئت تجاری اعزامی اتاق ایران به هلند، حسین پیرموذن عضو هیئت رئیسه اتاق ایران و رئیس اتاق اردبیل به همراه محسن احتشام رئیس اتاق بیرجند و برخی دیگر از اعضای هیئت اعزامی با پروفسور بن مایر محقق ارشد دانشگاه واخنینگن هلند دیدار کردند.

07 تیر 1397
کد خبر : 14095
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

در ادامه‌ سفر هیئت تجاری اعزامی اتاق ایران به هلند، حسین پیرموذن عضو هیئت رئیسه اتاق ایران و رئیس اتاق اردبیل به همراه محسن احتشام رئیس اتاق بیرجند  و برخی دیگر از اعضای هیئت اعزامی با پروفسور بن مایر محقق ارشد دانشگاه واخنینگن هلند دیدار کردند.

در این دیدار پروفسور بن مایر به شرح حوزه‌های فعالیت و توانمندی‌های علمی و تحقیقاتی و کاربردی مرکز تحقیقات کشاورزی دانشگاه واخنینگن هلند پرداخت و توضیحاتی در خصوص واحدهای مختلف و عملکرد هر یک از آن‌ها ارائه داد و سپس به توضیح روش‌های کار مؤسسه در زمینه‌ کشت سیب زمینی و تولید بذر آن پرداخت.

حسین پیرموذن نیز با ذکر توانمندی‌های کشور در حوزه‌ کشاورزی، به مذاکره‌ مستقیم در خصوص کاشت سیب زمینی با طرف هلندی پرداخت و ضمن شرح فعالیت‌های مرتبط و دیگر مسائل جانبی به طور تخصصی، اطلاعاتی در خصوص توانمندی‌های تولیدی و صنعتی در استان اردبیل ارائه داد.

در ادامه‌ی مذاکرات و با توجه به پیشنهاد پیرموذن مقرر شد که قرارداد همکاری از طرف اتاق ایران با دانشگاه واخنینگن هلند به منظور انجام طرح های تحقیقاتی و عملیاتی در حوزه‌ی کشت سیب زمینی منعقد شود.

پیرموذن همچنین از پروفسور بن مایر دعوت کرد تا ضمن سفر به ایران، در نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی تهران (اگروفود) حضور پیدا کند. استفاده از تجربه هلندی ها در زمینه آفت‌های جانبی کاشت سیب زمینی در ایران و همینطور افزایش بهره‌وری در این حوزه پیشنهاد دیگر عضو هیات رئیس اتاق ایران بود.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه