رادیو مجازی اتاق ایران - 28 اردیبهشت 1401

معافیت گردشگران خارجی از مالیات بر ارزش‌افزوده بلیت هواپیما

بر اساس آیین‌نامه مصوب دولت، مالیات بر ارزش‌افزوده بلیت پروازهای خارجی برای گردشگران غیر ایرانی که از ایرلاین‌های داخلی خریداری شود، مسترد می‌شود.

30 دی 1400
کد خبر : 16353
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

محمد مخبر آیین‌نامه استرداد مالیات و عوارض کالاهای همراه مسافران و بلیت پروازهای خارجی گردشگران خارجی خریداری شده از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی مصوب ۲۶ دی‌ماه هیئت دولت را به وزارت خانه‌های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

بر اساس این آیین‌نامه که موضوع ماده ۱۱ قانون مالیات بر ارزش‌افزوده است، مالیات و عوارض پرداختی بابت خرید کالاها و همچنین بلیت پروازهای از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی توسط گردشگران خارجی درصورتی‌که مشخصات مندرج در بلیت با مشخصات مندرج در اصل گذرنامه یا روادید گردشگر خارجی منطبق باشد، به مسافر مسترد خواهد شد.

وزارت راه و شهرسازی موظف به ایجاد دفاتر استقرار نیروهای سازمان امور مالیاتی در مبادی خروجی کشور و سازمان امور مالیاتی موظف به ارائه فرم‌های مشخصات به گردشگران خارجی در مبادی خروجی همراه با اخذ مدارک مربوطه و واریز وجه مالیات بر ارزش‌افزوده بلیت پرواز خارجی خریداری شده از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی یا عوارض کالاهای همراه مسافر به‌صورت نقدی یا با سیستم بانکی به مسافران است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه