22 مرداد، روز تشکل‌ها و مشارکت های اجتماعی گرامی باد
 
رادیو مجازی اتاق ایران - 23 مرداد 1401

گاردین: پژو سیتروئن و بوئینگ بازگشت به ایران را تایید کردند

شرکت خودروسازی پژو- سیتروئن فرانسه از بازگشت خود به ایران با قرارداد سرمایه گذاری مشترک 400میلیون یورویی با شریک سابق خود شرکت ایران خودرو در تهران خبر داد.

02 تیر 1395
کد خبر : 2035
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

روزنامه گاردین امروز(چهارشنبه) اعلام کرد، شرکت خودروسازی پژو- سیتروئن فرانسه از بازگشت خود به ایران با قرارداد سرمایه گذاری مشترک 400میلیون یورویی با شریک سابق خود شرکت ایران خودرو در تهران خبر داد. لغو تحریم ها انعقاد چنین قراردادی را امکانپذیر ساخته است.

همزمان با اعلام پژو، شرکت بوئینگ نیز تائید کرد که به دنبال امضای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در ژانویه 2016 (دی 1394)، فروش هواپیما به ایران را از سر می گیرد.
نخستین اتومبیل های تولید شده در چارچوب قرارداد جدید شرکت پژو با ایران که سالیانه تولید 200 هزار خودرو تا سال 2018 را معین می کند، در ماه فوریه (بهمن-اسفند) به بازار عرضه می شوند.

شرکت پژو نخستین شرکت خودروسازی غربی است که بازگشت خود به ایران پس از تحریم های اقتصادی ایران را اعلام می کند.
«ژان کریستف کیومارد» که بخش خاورمیانه و آفریقای شرکت پژو سیتروئن را اداره می کند، به گاردین گفت: امروز، روز بازگشت به ایران و باعث افتخارماست.
وی افزود: این شرکت خود را در قبال ایران متعهد می داند و ما از طریق شرکت ایران خودرو نشان می دهیم که واقعا خود را در قبال آینده متعهد می دانیم و آماده سرمایه گذاری در ایران هستیم.

این قرارداد سرمایه گذاری مشترک 50-50، تولید سه مدل اتومبیل در ایران را مشخص می کند؛ «پژو 208»، «اس.یو.وی 2008» و «پژو 301» که قطعات آنها نیز اغلب در ایران ساخته خواهد شد.

«هاشم یکه زارع» مدیرعامل ایران خودرو نیز به گاردین گفت: 30 درصد اتومبیل های تولید شده به خاورمیانه و سایر کشورها صادر می شود

ایران خودرو و شرکت فرانسوی پژو-سیتروئن روز سه شنبه توافق نهایی سرمایه گذاری مشترک برای تولید خودروهای نسل جدید را امضا کردند.بر اساس گزارش ها، این توافق به امضای نایب رئیس پژو سیتروئن در خاورمیانه و رئیس ایران خودرو و همچنین وزیر صنایع ایران رسید. شرکت مشترک ایران خودرو- پژو به نام «ایکاپ» روز سه شنبه به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه