رادیو مجازی اتاق ایران - 26 اردیبهشت 1401

پیرو درخواست رئیس اتاق ایران صورت گرفت

دستور اسحاق جهانگیری برای بررسی امکان بخشودگی جرایم مالیاتی

معاون اول رئیس‌جمهور در نامه‌ای خطاب به وزیر اقتصاد خواست تا مطالبه رئیس اتاق ایران در مورد بخشودگی 100 درصدی جرائم موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم به منظور رعایت حقوق مؤدیان در شرایط سخت ناشی از شیوع بیماری کرونا بررسی شود و اقدامات لازم صورت گیرد.

30 فروردین 1399
کد خبر : 32909
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

معاون اول رئیس‌جمهور پیرو درخواست رئیس اتاق ایران در مورد بخشودگی 100 درصدی جرائم موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم به واسطه خسارت‌های وسیع وارد شده بر کسب‌وکارها ناشی از شیوع بیماری کرونا، از وزیر اقتصاد خواست تا این درخواست را بررسی کرده، اقدامات لازم را انجام دهد و نتیجه را اعلام کند.

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران 24 فروردین در نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور در راستای رفع مشکلات فعالان اقتصادی با توجه به خسارت‌های وارد آمده بر کسب‌وکارها به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی تعداد قابل‌توجهی از کارخانه‌ها، شرکت‌ها و صنوف مختلف، درخواست کرد تا مراتبی اتخاذ شود و 100 درصد جرائم موضوع ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، مواد 169، 190، 193، 197، 199 و 272 قانون مالیات‌های مستقیم و مواد 22 و 23 قانون مالیات بر ارزش افزوده مقامیان حقیقی و حقوقی که تا پایان سال جاری نسبت به پرداخت مانده بدهی قطعی شده خود اقدام می‌کنند به عنوان مؤدی خوش‌حساب بخشیده شود.

این نامه با دستور اسحاق جهانگیری برای فرهاد دژپسند مواجه شد. متن نامه دفتر معاون اول رئیس‌جمهوری برای وزیر امور اقتصادی و دارایی به شرح زیر است:

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه