رادیو مجازی اتاق ایران - 24 اسفند 1401

قیمت میوه در شب یلدا کاهش پیدا می‌کند

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، درباره قیمت میوه در شب یلدا گفت: پیش بینی می کنیم در بازار شب یلدا قیمت برخی اقلام مورد نیاز مردم، کاهش یابد.

27 آذر 1399
کد خبر : 35875
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی درباره وضعیت بازار میوه و تره در آستانه شب یلدا گفت: وضعیت میوه در بازار خوب است و به گفته همکاران در میدان مرکزی میوه و تره بار، همه نوع میوه در بازار به صورت فراوان وجود دارد.
اسدالله کارگر درباره قیمت‌ها توضیح داد: قیمت ها به صورت مستمر رصد و بررسی می شود و یکشنبه هر هفته اقدام کشف قیمت می کنیم که آخرین نرخنامه مربوط ۲۴ تا ۳۰ آذرماه بوده و روز ۳۰ آذرماه نیز این کار را انجام خواهیم داد.

وی تصریح کرد: ممکن است تغییر قیمت‌ها مثبت یا منفی باشد و باید توجه داشت شرایط بازار نسبت به سال‌های گذشته بسیار متفاوت است اما پیش بینی می کنیم که در بازار شب یلدا قیمت برخی اقلام مورد نیاز مردم، کاهش یابد.

وی تاکید کرد: ‌گرچه قرار است امسال به مناسبت دورهمی نداشته باشیم اما برخی از همکاران ما تصمیم گرفته اند با توجه به مشکلات موجود  از میزان سود قانونی خود بکاهند تا بدین صورت همه اقشار جامعه بتوانند میوه های مورد نیاز این شب را به راحتی تهیه کنند.

کارگر اظهار کرد: تحت تاثیر شرایط شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی، میزان فروش همکاران ما امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است.

وی توضیح داد: امسال سبک خرید مردم تغییر کرده به طوری که بر اساس نیاز روزانه خرید خود را انجام می دهند و به عبارت بهتر در تعداد دفعات بیشتر و با حجم کمتر این در حالی است که در سال‌های گذشته مشتریان اقدام به خرید چند کیلو از هر قلم جنس می کردند اما امسال چنین موردی بسیار کمتر شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: در اصل میزان خرید از سوی مشتریان،‌مدیریت می شود. باعث افتخار است که خانواده ها مدیریت مصرف را اعمال کرده و به روز خرید خود را انجام می دهند و اکنون میزان اسراف بسیار کاهش یافته است.

وی درباره قیمت میوه گفت: امسال قیمت میوه در مقایسه با سال گذشته بدون تغییر نبوده است و این مساله به صورت زنجیره ای از کشاورز به عنوان مبداء تا مصرف کننده،‌هزینه‌هایی تحمیل می شود مانند سبد، کود،‌کارگر ،‌کرایه حمل و ... بالا رفته و سبب شده تا در نهایت بر قیمت انواع میوه و تره بار افزوده شود.

در همین رابطه