رادیو مجازی اتاق ایران - 26 مهر 1400

رئیس‌جمهوری: شعار سال را در سراسر کشور مجسم می‌کنیم

روحانی، رئیس‌جمهوری تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن در حد نام بماند بلکه در سراسر کشور آن را مجسم می‌کنیم.

05 فروردین 1400
کد خبر : 37548
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح‌های مناطق آزاد با اشاره به اینکه در سال 99 طرح‌های مهمی از جمله پالایشگاه، پتروشیمی، تصفیه‌خانه آب و فاضلاب و طرح‌های آبی و خاکی افتتاح شد، گفت: دولت دو طرح مهم و بزرگ دیگر دارد. یک طرح انتقال نفت از گوره به جاسک است که برای این کار هزار کیلومتر لوله‌کشی انجام می‌شود و بخش بزرگی از صادرات نفت کشور را از خلیج فارس به دریای عمان منتقل می‌کنند. در تاریخ ایران اولین بار است که چنین طرحی افتتاح می‌شود.

روحانی با بیان اینکه از آغاز دولت تاکید من این بود که این طرح انجام شود، افزود: در اجرای این طرح ما با تحریم‌ها مواجه شدیم و لوله‌های 42 اینچی تحریم شد و ما دچار مشکل شدیم و ما این لوله‌ها را در داخل تولید کردیم. طرح بسیار مهم دیگر دولت احیای دریاچه ارومیه است که برای مناطق شمال غرب کشور اهمیت زیادی دارد.

او ادامه داد: خوشبختانه امروز شاهد افتتاح‌های بسیار خوبی به ارزش 5800 میلیارد تومان بودیم که برای بیش از 5000 نفر اشتغال ایجاد می‌کند. تولید و اشتغال برای ما بسیار مهم است و امسال در پی پشتیبانی و رفع موانع تولید هستیم. نام امسال نباید در حد نام‌گذاری بماند و در عمل در سراسر ایران آن را مجسم می‎کنیم. تا آخرین دقیقه دولت ما تلاش خود را انجام می‎دهیم.

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه مناطق آزاد برای ما بسیار مهم هستند تصریح کرد: سرمایه‌گذاری بزرگی برای احیا و توسعه مناطق آزاد انجام شده است. مناطق آزاد ما در مرزهای کشور قرار دارد و به همین دلیل می‌توانند ارتباط خوبی با همسایگان داشته باشند. این مناطق برای تولید، تجارت و سرمایه گذاری امتیازاتی دارند و می‌توانند پشتوانه کشور، استان ها و مردم بومی باشند.

او ادامه داد: مناطق آزاد باید جاذبه تولید خود را حفظ کرده و قدرت صادرات داشته باشند. قبل از این دولت، مناطق آزاد وارد کننده اجناس بودند که قیمت کمتری نسبت به سایر مناطق داشت که این خیلی ارزشمند نیست. مناطق آزاد باید وارد کننده مواد اولیه بوده و قدرت تولید و صادرات داشته باشند.

 روحانی خاطرنشان کرد: گردشگری یکی دیگر از مزایای منطقه آزاد است. در این هفت سال تعداد گردشگران به دو برابر رسیده است که البته به دلیل کرونا این بخش دچار مشکل شده است. البته با واکسیناسیون باید کاری کنیم که مردم بتوانند بیشتر سفر داشته باشند. از اواسط امسال شرایط نیز با واکسن داخلی و واکسن‌هایی که وارد می‎شود بهتر خواهد شد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه