رادیو مجازی اتاق ایران - 26 اردیبهشت 1401

هدف‌گذاری افزایش سهم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از هدف‌گذاری افزایش پنج هزار میلیارد ریالی سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در بنادر خبر داد.

04 خرداد 1400
کد خبر : 38224
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از هدف‌گذاری افزایش پنج هزار میلیارد ریالی سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی در بنادر خبر داد و گفت: این مهم با ایجاد فضای وسیع در سرمایه‌گذاری و لحاظ مشوق‌های لازم در بنادر برای سرمایه‌گذاران و همچنین طرح‌های تولیدی و تبدیلی محقق می‌شود.

فرهاد منتصر کوهساری، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی درباره اهداف توسعه‌ای که برای بنادر کشور و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در نظر گرفته شده است، افزود: دسترسی بنادر به شبکه حمل و نقل ترکیبی و ارتقای زیرساخت‌های حمل‌و نقل مناسب در پسکرانه‌ها، نقش بسزایی در تسهیل و تسریع عملیات ایفا می‌کند و در حقیقت لازمه کارایی بالای بنادر، وجود یک زنجیره لجستیکی متناسب با توان و ظرفیت بالا برای پشتیبانی کامل از تولید در سطح کشور است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: امروزه استفاده از ظرفیت‌های لجستیکی بنادر و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی در پسکرانه‌های بنادر به عنوان یک فرآیند کلی در پیشرفت اقتصاد و توسعه فعالیت‌های تولیدی در کشورها مدنظر قرار گرفته است.

وی بیان‌داشت: پارک‌های لجستیکی در پسکرانه بنادر به عنوان فضای متصل، با هدف توانایی جذب مراکز اقتصادی و سرمایه‌گذاری حوزه محلی، منطقه‌ای، جهانی و همچنین ارائه خدمات ارزش افزوده در حمایت از تولید ملی در کشور و رفع موانع موجود در بخش تولید، نقش اساسی را بر عهده دارند.

کوهساری گفت: این سازمان با ایجاد فضای وسیع در سرمایه گذاری و لحاظ مشوق‌های لازم در بنادر برای سرمایه گذاران و همچنین طرح‌های تولیدی و تبدیلی، در نظر دارد تا در جهت افزایش جذب سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی از اعتبار ۱۶۰ به ۱۶۵ هزار میلیارد ریالی برسد.

بر همین اساس سازمان بنادر به منظور توانمندسازی سرمایه‌گذاری در مقابل تغییرات، مخاطرات و تهدیدهای داخلی و خارجی، بازنگری برخی از قراردادهای سرمایه‌گذاری را در دستور کار قرار داده است.

سال گذشته جذب سرمایه‌گذار خصوصی در بنادر نسبت به سال قبل تر پیشرفت چشمگیری داشت که نتیجه ارائه مشوق برای سرمایه گذاری در بنادر کشور توسط بخش خصوصی بود.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه