رادیو مجازی اتاق ایران - 28 اردیبهشت 1401

در دیدار زنگنه با معاون نخست‌وزیر آذربایجان مطرح شد

تأکید بر توسعه روابط تجاری و گازی ایران و جمهوری آذربایجان

وزیر نفت در دیدار معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان بر توسعه روابط تجاری و گازی دو کشور تأکید کرد.

09 خرداد 1400
کد خبر : 38308
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

وزیر نفت در دیدار معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان بر توسعه روابط تجاری و گازی دو کشور تأکید کرد.

بیژن زنگنه، وزیر نفت در دیدار با شاهین مصطفی‌یف، معاون نخست‌وزیر آذربایجان که همراه با رئیس شرکت ملی نفت آذربایجان (سوکار) و هیاتی تجاری به ایران سفر کرده است، با تبریک روز ملی آذربایجان گفت: روابط ایران و آذربایجان در همه زمینه‌ها در این سال‌ها به‌خوبی رشد کرده که نقطه اوج آن در بخش نفت، گاز و انرژی در توسعه میدان‌های مشترک در دریای خزر بوده است.

وی ادامه داد: گرچه به‌دلیل فشارهای خارجی ناشی از تحریم هنوز نتوانستیم آن را عملیاتی کنیم، با توجه به نظر رهبران دو کشور این کار عملیاتی خواهد شد.

وزیر نفت همچنین بر توسعه روابط تجاری با جمهوری آذربایجان تأکید کرد.

ایران جزو شرکای عمده جمهوری آذربایجان است

شاهین مصطفی‌یف، معاون نخست‌وزیر آذربایجان هم در این دیدار گفت: روابط دو کشور در سال‌های اخیر توسعه یافته که این توسعه به‌دلیل اراده سیاسی رؤسای جمهوری دو کشور بوده است. برای ما بسیار اهمیت دارد که پس از فروپاشی شوروی روابط جمهوری آذربایجان و ایران توسعه یافته و ایران جزو شرکای عمده ما در مسائل متفاوت است.

وی تصریح کرد: روابط دو کشور در زمینه‌های متفاوت و متنوع پیشرفت‌های قابل توجه و تنگاتنگی داشته است که با گفت‌وگوهای سازنده می‌تواند خود را نمایان کند.

مصطفی‌یف اظهار کرد: یکی از این زمینه‌های همکاری در بخش نفت و گاز است که موفقیت‌هایی هم در آن حاصل شده، در زمینه همکاری‌های مشترک گازی هم سابقه زیادی داریم و از سال ۲۰۰۴ گاز مورد نیاز جمهوری خودمختار نخجوان از سوی ایران تأمین می‌شود که از این بابت قدردانی می‌کنیم.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه