رادیو مجازی اتاق ایران - 4 مهر 1400

مهدی بخشنده در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

با رفع موانع واردات مواد اولیه و تسهیل صادرات، تولید نفس می‌کشد

رئیس اتاق قزوین بهترین نسخه برای نجات تولید را رفع موانع ورود مواد اولیه به کشور و رفع موانع صادرات دانست.

سارا ترابی

خبرنگار
17 خرداد 1400
کد خبر : 38398
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق قزوین با تاکید بر وعده‌های شعاری نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در راستای تقویت تولید، گفت: بهترین نسخه برای نجات تولید، رفع موانع ورود مواد اولیه به کشور و رفع موانع صادرات است.

مهدی بخشنده در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران تاکید کرد: تمام آنچه به عنوان برنامه و اهداف از سوی نامزدهای انتخاباتی گفته شده جنبه شعاری دارد.

به باور او هیچ یک از نامزدهای انتخاباتی با موضوع تولید و مشکلات این بخش و راهکارهای زیرساختی آن آشنا نیستند. برای همین نمی‌توانند درد اصلی تولید را درک کرده و برای آن علاجی پیدا کنند.

این فعال اقتصادی عدم ارتباط ایران با سایر کشورها را مشکل اصلی تولید عنوان کرد و گفت: فعالان اقتصادی نمی‌توانند در شرایطی که با کشورهای دنیا دعوا داریم برای توسعه صادرات برنامه‌ریزی کنند. نمی‌توان انتظار داشت FATF را نپذیریم؛ اما صادرات داشته باشیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ظرفیت امروز تولید کشور را بیش از مصرف داخلی برآورد کرد و افزود: این حجم از مازاد تولید را باید صادر کنیم؛ اما متناسب با شرایط امروز قادر به توسعه صادرات، ایجاد بازارهای جدید و حتی حفظ بازارهای موجود نیستیم؛ متاسفانه نامزدهای ریاست جمهوری به این نکته مهم توجهی ندارند.

به اعتقاد بخشنده بهترین نسخه برای نجات تولید، رفع موانع ورود مواد اولیه به کشور و رفع موانع صادرات است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه