رادیو مجازی اتاق ایران - 3 بهمن 1400

کاهش 2.2 هزار مگاواتی مصرف برق کشور

سخنگوی صنعت برق می‌گوید: به دنبال تعطیلی پنج‌شنبه‌ها، کشف ماینرهای غیرمجاز و همکاری خوب مشترکان خانگی، مصرف برق کشور 2.2 هزار مکاوات کاهش پیدا کرده است.

24 تیر 1400
کد خبر : 38899
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

سخنگوی صنعت برق گفت: میزان مصرف برق روز پنجشنبه(امروز) نسبت به‌روز گذشته ۲ هزار و ۲۰۰ مگاوات کاهش یافت.

مصطفی رجبی مشهدی افزود: این میزان کاهش مصرف درنتیجه همکاری خوب مشترکان بخش خانگی با صنعت برق محقق شده است.

او ادامه داد: همچنین مصوبه هیات دولت مبنی بر تعطیلی پنجشنبه‌ها در سراسر کشور این میزان کاهش را رقم زد.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: بر همین اساس و با توجه به این کاهش نسبت به رفع محدودیت در شیفت شب صنایع بزرگ اقدام شد.

رجبی مشهدی گفت: با هماهنگی دیسپاجینگ ملی نسبت به رفع محدودیت یک نوبته برای صنایع فولاد و سیمان اقدام لازم صورت گرفته است.

او ابراز امیدواری کرد: با استمرار کاهش مصرف در بخش خانگی و سایر بخش‌ها بتوان به‌تدریج نسبت به رفع محدودیت ایجاد شده برای صنایع سیمان و فولاد اقدام کرد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: مشترکان به این نکته توجه داشته باشند که خاموش کردن حتی یک لامپ منجر به صرفه‌جویی هزار مگاواتی در شبکه برق خواهد شد.

رجبی مشهدی افزود: هفته گذشته و این هفته جلسه‌های خوبی با سازمان بسیج مستضعفین برگزار و نتایج خوبی در زمینه اقدام مشترک برای کاهش مصرف در اداره‌ها، بخش خانگی و سایر اقشار حاصل شد.

او گفت: امید است با تداوم این همکاری‌ها بتوان تا پایان تابستان با اعمال مدیریت مصرف در همه بخش‌ها شرایط شبکه برق پایدار باشد.

سخنگوی صنعت برق خاطرنشان کرد: اکنون شرایط شبکه در پایداری قرار داشته و تنها یک حادثه در سیستان و بلوچستان به وقوع پیوست.

رجبی مشهدی افزود: براثر وزش طوفان در این استان دو دکل ۲۲۰ کیلوولت سقوط کرد که بلافاصله برای جایگزینی اقدام شد و اکنون در این منطقه نیز خاموشی نداریم.

او ادامه داد: تلاش می‌شود محدودیت‌ها از طریق جابجایی بار با سایر نقاط شبکه برطرف شوند.

سخنگوی صنعت برق درباره کشف ماینرهایی که از شبکه برق به‌صورت غیرمجاز استفاده می‌کنند هم گفت: میزان آنها از ۲۰۰ هزار گذشته و اینها برقی که مصرف می‌کردند معادل یک نیروگاه ۷۵۰ مگاواتی بود.

رجبی مشهدی ادامه داد: اکنون این میزان کشف شده منجر به کاهش بار شبکه به میزان ۷۵۰ مگاوات شده که این میزان به سایر بخش‌ها اختصاص داده خواهد شد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه