رادیو مجازی اتاق ایران - 3 مهر 1402

موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا با درخواست رئیس اتاق ایران

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی تمدید شد

هفته گذشته غلامحسین شافعی طی نامه‌ای به حسن روحانی خواستار تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی شد که این درخواست با موافقت مواجه شد.

26 تیر 1400
کد خبر : 38919
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

معاون اقتصادی رئیس جمهور، از موافقت با درخواست رئیس اتاق ایران و تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی به مدت یک ماه خبر داد.

هفته گذشته غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران طی نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور و رئیس ستاد ملی مقابله با کرونا، درخواست کرد که با توجه به شرایط کرونایی و مشکلات بنگاه‌های اقتصادی، مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی تمدید شود.

محمد نهاوندیان در این زمینه با اشاره به شرایط قرمز کرونایی و موج پنجم کرونا، افزود: طبق این تصمیم که در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته شده، موعد مقرر در قانون نظام مالیات‌های مستقیم در مواد ۵۷، ۸۰، ۱۱۰، ۱۱۶ و ۱۲۶ به مدت یک ماه، تمدید شده است.

وی گفت: با توجه به شرایط کرونایی، شرکت‌ها و موسسات که باید تا پایان تیرماه اظهارنامه‌های مالیاتی خود را تسلیم می‌کردند؛ دچار کندی و اختلال هستند و کارکنان آن‌ها با محدودیت در تردد مواجه شده‌اند. از همین رو پایان مرداد به عنوان زمان ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی خواهد بود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ادامه داد: ستاد مقابله با کرونا، سال ۱۳۹۹ زمان ارائه اظهارنامه مالیاتی را تا دو ماه تمدید کرد که با درخواست اتاق ایران و برخی از دستگاه‌های اجرایی برای انجام این تمدید در سال جاری، ستاد مقابله با کرونا تمدید یک ماهه را تصویب کرد.

نهاوندیان گفت: با تمدید یک ماهه تسلیم اظهارنامه مالیاتی، به تناسب آن مهلت‌های رسیدگی به سنوات قبل هم یک ماه تمدید می‌شود که امیدواریم این اتفاق سبب گشایش برای شرکت‌ها ایجاد کند که بتوانند در این یک ماه، حساب‌های خود را ببندند.

در همین رابطه