رادیو مجازی اتاق ایران - 30 خرداد 1403

کیوان کاشفی در نشست شورای گفت‌وگوی استان کرمانشاه

از محدود کردن صادرات دام زنده ممانعت شود

عضو هیات رئیسه اتاق ایران با اشاره به خبرهایی مبنی بر احتمال محدودسازی صادرات دام زنده به افراد خاص، این اتفاق را نگران‌کننده دانست و خواستار ممانعت از آن شد.

02 مرداد 1400
کد خبر : 38965
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

عضو هیات رئیسه اتاق ایران با اشاره به آزادسازی صادرات دام زنده، نسبت به‌احتمال صدور یک بخشنامه جدید و محدود کردن صادرات دام زنده ابراز نگرانی کرد.

کیوان کاشفی در جلسه هفتادم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمانشاه، ادامه داد: مباحثی مطرح است که در قالب یک بخشنامه صادرات دام زنده محدود به افراد خاص شود، زمان محدودی برای آن در نظر گرفته شود و سهمیه دام‌های صادراتی نیز محدود شود.

رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه در قالب این بخشنامه مهلت صادرات دام زنده تا پایان مهرماه تعیین شده که این بازه زمانی کوتاه امکان برنامه‌ریزی را از تولیدکنندگان و صادرکنندگان می‌گیرد، یادآور شد: به علاوه برای صادرات دام سهمیه‌بندی و قیمت‌گذاری در نظر گرفته شده که مجموع این موارد سدی در برابر صادرات ایجاد خواهد کرد.

کاشفی خواستار ورود دستگاه‌های مربوطه برای اصلاح چنین بخشنامه‌هایی که مخل صادرات هستند شد و عنوان کرد: پیش از آنکه چنین دستورالعملی ابلاغ شود باید نواقص آن اصلاح شود.

او از دام زنده به عنوان یک محصول استراتژیک یاد کرد و تاکید کرد: استان کرمانشاه همواره سهم قابل توجهی از صادرات دام زنده کشور داشته و نباید مردم این استان را از این ظرفیت مهم محروم شود.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران همچنین با اشاره به موضوع مجوز کوتاه مدت پروانه بهره‌برداری چاه‌های کشاورز، اظهار کرد: این مجوز تنها یکسال اعتبار داشت و هر ساله باید با روندی طولانی تمدید می‌شد.

به گفته کاشفی، با طرح این مشکل در جلسه شورای گفت‌وگو و پیگیری‌های صورت گرفته اکنون مدت اعتبار پروانه بهره‌برداری چاه‌ها از یک سال به سه سال افزایش یافت.

موضوع دیگری که کاشفی به آن اشاره کرد معضل درمانگاه شهرک صنعتی بیستون بود که اکنون از داشتن پزشک طب کار محروم بوده و عملاً امکان استفاده ندارد.

او اظهار کرد: این درمانگاه با هزینه و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرک صنعتی بیستون راه‌اندازی شد و تقاضا داریم موضوع استقرار پزشک در آن با همکاری دستگاه‌های متولی بهداشت و درمان مرتفع شود.

رئیس اتاق کرمانشاه خاطرنشان کرد: این مرکز بهداشت، می‌تواند به نیروهای کار سه شهرک صنعتی بستون، زاگرس و فرامان ارائه خدمات داشته باشد تا برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی مجبور به مراجعه به مرکز شهر نباشند.

او معتقد است: اگر پزشک طب کار در این مرکز بهداشت مستقر شود بیش از شش هزار نیروی کار می‌توانند از آن استفاده کنند.

کاشفی در پایان از صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی به عنوان یک شتاب‌دهنده حوزه کشاورزی یاد کرد و خواستار حل مشکلات این صندوق و افزایش سرمایه آن شد.

در همین رابطه