رادیو مجازی اتاق ایران - 26 اردیبهشت 1401

جمشید نفر در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

گرفتن اختیار برگزاری مراسم روز ملی صادرات از اتاق ایران خلف وعده است

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران بازپس گرفتن مسئولیت برگزاری مراسم روز ملی صادرات از بخش خصوصی را خلاف وعده‌هایی مبنی بر کاهش حجم دولت دانست.

سارا ترابی

خبرنگار
03 شهریور 1400
کد خبر : 39226
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران با بیان این پرسش که آیا حاکمیت و دولتمردان با مردم روراست هستند یا نه؟ بازپس گرفتن مسئولیت برگزاری مراسم روز ملی صادرات از بخش خصوصی را خلاف وعده‌هایی مبنی بر کاهش حجم دولت توصیف کرد.

جمشید نفر، رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران بازپس گرفتن مسئولیت برگزاری مراسم روز ملی صادارت و تقدیر از صادرکنندگان نمونه از بخش خصوصی بعد از یکبار برگزاری این مراسم توسط اتاق ایران آن هم در شرایط کرونایی را مورد انتقاد قرار داد.

او در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران تاکید کرد: سال‌هاست که عنوان می‌شود حجم اقتصاد دولتی و تصمیمات دولتی بالاست و می خواهیم کم‌کم قسمت‌هایی از اقتصاد که به وظایف حاکمیتی مربوط نیست را به سمت مردم سوق دهیم و در نتیجه آن هزینه‌های دولت را کاهش داده و قدرت بخش خصوص را بالا ببریم.

این فعال اقتصادی با بیان این پرسش که آیا حاکمیت و دولتمردان با مردم روراست هستند یا نه؟ گفت: با وجود گسترش این گفتمان که باید بخش خصوصی را در اقتصاد تقویت کرد و اقدامات اجرایی را به بخش خصوصی سپرد، بعد از یک سال از واگذاری مسئولیت برگزاری مراسم روز ملی صادرات و مراحل تعیین صادرکننده نمونه که اتاق ایران به نحو قابل قبول و خوبی از عهده آن برآمد، شاهد بازپس گیری این مسئولیت از اتاق ایران هستیم.

به باور نفر علی‌رغم شیوع کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن و اینکه اتاق ایران توانست باری از دوش دولت بردارد، این نکته قابل فهم نیست که چرا مجدد این اختیار از اتاق ایران گرفته شد و به سازمان توسعه تجارت برگشت. اگر بخش خصوصی این تمرین‌های کوچک را نتواند انجام دهد، چگونه در فعالیت‌های بزرگ‌تر حضور پیدا کند.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران برگزاری مراسم روز ملی صادرات در سال گذشته را با وجود مشکلات و محدودیت‌ها، اقدامی موفق در کارنامه فعالیت‌های اتاق ایران برآورد کرد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه