22 مرداد، روز تشکل‌ها و مشارکت های اجتماعی گرامی باد
 
رادیو مجازی اتاق ایران - 23 مرداد 1401

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو

تامین سوخت نیروگاه‌ها باید از هم اکنون مد نظر قرار گیرد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو معتقد است با توجه به شرایط تامین سوخت نیروگاه‌ها از همین امروز باید به فکر تمهیدات لازم برای زمستان 1400 باشیم.

07 شهریور 1400
کد خبر : 39345
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: با توجه به تجربه زمستان سال گذشته، در صورت تأمین نشدن سوخت برای نیروگاه‌ها در اواخر پاییز و زمستان امسال، در تولید برق دشواری زیادی خواهیم داشت و باید از هم‌اکنون به فکر تمهیدهای لازم برای زمستان ۱۴۰۰ باشیم.

میثم جعفرزاده، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه در نیروگاه‌ها شاهد کاهش ذخیره سوخت مایع نسبت به سال گذشته هستیم، وضعیت مخازن سوخت مذکور از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی ادامه داد: مصرف بالای سوخت گاز توسط مشترکان عمومی در زمستان باعث می‌شود که گاز کمتری به نیروگاه‌ها داده شود و ذخیره مخازن سوخت بخصوص در کریدور شمال کشور به علت محدودیت انتقال برق از جنوب به شمال بسیار حائز اهمیت است

جعفرزاده خاطرنشان ساخت: امسال به خاطر کارکرد فشرده نیروگاه‌ها از نیمه فروردین تا به امروز قطعاً با واحدهای زیادی برای تعمیرات روبرو خواهیم شد و این موضوع در کارکرد وضعیت تولید برق تأثیر جدی دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه در تابستان امسال از نیروگاه‌های برق‌آبی جهت کنترل بار شبکه استفاده شده و همچنین پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر عدم بارش جدی در حوضه‌های آبریز قطعاً برای استفاده از نیروگاه آبی با عدم اطمینان روبرو خواهیم بود.

جعفرزاده گفت: با رویکرد جدید وزارت نفت که یکی از اولویت‌های کوتاه مدت را تأمین سوخت نیروگاه‌ها قرار داده است با یک برنامه فشرده و دقیق در برنامه‌ریزی تعمیرات نیروگاه‌ها می‌توان پایداری شبکه برق را تضمین کرد.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه