رادیو مجازی اتاق ایران - 1 آبان 1400

رئیس اتاق بجنورد در جلسه شورای گفت‌وگوی خراسان شمالی

اتاق‌ها بهترین مشاور برای مراودات بین‌المللی تجار هستند

سعید پورآبادی با اشاره به نقش اتاق‌ها در مراودات خارجی، کاهش هزینه و پوشش دهی ریسک‌های تجاری، می‌گوید: اتاق‌ها بهترین مشاور برای ارتباط‌های بین‌المللی تجار هستند.

20 مهر 1400
کد خبر : 39907
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق بجنورد گفت: اتاق‌ها نقش بسزایی در مراودات، کاهش هزینه‌ها و ریسک‌های تجاری دارند و اتاق‌های بازرگانی بهترین مشاوران تجار برای ارتباط‌های بین‌المللی هستند.

سعید پورآبادی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان شمالی، به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه استان خراسان شمالی در تمام بخش‌ها اشاره کرد، ظرفیت‌ها و فرصت‌های اقتصادی استان را برای توسعه اقتصاد و آبادانی استان مطلوب دانست.

وی برقراری ارتباط تجاری استان با سایر کشورها را از خواسته‌های اصلی فعالان اقتصادی در امر صادرات و واردات برشمرد و اظهار کرد: دولت‌ها باید شرایط این امر را فراهم کنند اتاق‌ها نقش بسزایی در مراودات، کاهش هزینه‌ها و ریسک‌های تجاری دارند و اتاق‌های بازرگانی بهترین مشاوران تجار برای ارتباط‌های بین‌المللی هستند.

اعزام هیات تجاری به قزاقستان

رئیس اتاق بجنورد نیز در بخش دیگر سخنان خود از اعزام هیات تجاری از استان به قزاقستان (آلماتی) از 25 تا 30 مهرماه امسال توسط اتاق بجنورد خبر داد و گفت: این اعزام به مدت 5 شب و 6 روز است که در این سفر تعداد 20 نفر از تجار، بازرگانان و واحدهای تولیدی و صنعتی استان حضور دارند.

وی انتخاب بازارهای هدف، یافتن طرف تجاری و جذب سرمایه‌گذار خارجی را ازجمله اهداف اعزام هیات تجاری استان به قزاقستان عنوان کرد.

راه‌اندازی بازارچه از مصوبات مهم شورای گفت‌وگوی خراسان شمالی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: ایجاد بازارچه مرزی از مطالبات مردم است و این مهم در سطح ملی پیگیری می‌شود.

محمود قنبری اظهار داشت: این استان ظرفیت‌های خوبی در بخش‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری دارد که با جمع‌بندی درخواست‌ها و اعلام آن‌ها می‌توان گام‌به‌گام به سمت ایجاد کانالی برای ارتقا و افزایش مبادلات بین این استان و ترکمنستان ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: راه‌اندازی بازارچه از مصوبات مهم شورای گفت‌وگوی خراسان شمالی است و مکاتبات زیادی در این زمینه در سطح ملی انجام شده و امیدواریم این خواسته به حق مردم خراسان شمالی در دولت سیزدهم پیگیری شود.

قنبری عنوان کرد: تولید ثروت و خدمات در این استان به نسبت سایر استان‌ها کمتر است و نیاز است تا این بازارچه راه‌اندازی شود تا اقتصاد منطقه تا حدی رونق گیرد.

 

 

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه