رادیو مجازی اتاق ایران - 8 تیر 1401

سیدمهدی طبیب زاده در نشست مجازی تنظیم‌گری و چالش‌های آن

اصلاح حکمرانی در بخش انرژی را پیگیری می‌کنیم

رئیس اتاق کرمان می‌گوید: اندیشکده تدبیر انرژی اتاق کرمان پیگیر اصلاح حکمرانی در بخش انرژی برای تحقق توسعه است و این موضوع تا رسیدن به نتیجه پیگیری می‌شود.

24 مهر 1400
کد خبر : 39936
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق کرمان گفت: انرژی عامل اصلی توسعه است اما تداوم وضعیت فعلی حکمرانی در این بخش موجب عقب‌ماندگی خواهد شد.

سیدمهدی طبیب زاده، در دومین نشست مجازی اندیشکده تدبیر انرژی کرمان با موضوع تنظیم‌گری و چالش‌های آن افزود: برنامه اندیشکده تدبیر انرژی اتاق کرمان پیگیری اصلاح حکمرانی در بخش انرژی برای تحقق توسعه است.

رئیس اتاق کرمان ادامه داد: باوجوداینکه در حال حاضر صنعت و معدن پیشران اقتصاد استان هستند، اما باید در اقتصاد انرژی نیز قیمت‌های واقعی اعمال شود تا آینده این حوزه نگران‌کننده نباشد.

طبیب زاده اظهار کرد: اتاق کرمان و اندیشکده تدبیر انرژی این موضوع را پیگیری می‌کند زیرا معیشت، رفاه، اشتغال و امنیت در گرو تأمین کمی و کیفی انواع حامل‌های انرژی است.

وی خاطرنشان کرد: در پیک مصرف فصل‌های تابستان و زمستان کمبود انرژی زیان هنگفتی به اقتصاد استان تحمیل می‌کند و به دلیل محدودیت منابع آب و گاز تأمین انرژی آینده‌ای مبهم دارد.

وی با بیان اینکه یارانه‌های انرژی چندین برابر بودجه عمرانی استان است، ادامه داد: اندیشکده انرژی اقدامات و پیگیری‌های لازم را با حضور اساتید و با استفاده از نظرات خردمندانه، با هدف رسیدن به راهکارهای قانونی برای اصلاح وضعیت موجود انجام می‌دهد.

در این نشست مجازی یداله سبوحی، استاد دانشکده انرژی دانشگاه صنعتی شریف، سیدفرشاد فاطمی، استادیار دانشکده مدیریت و انرژی دانشگاه صنعتی شریف و محمد ملاکی، فعال بخش خصوصی نیز مهم‌ترین چالش‌های حوزه انرژی ازجمله ساختار انحصارطلبی، نحوه خصوصی‌سازی، بهره‌وری پایین حوزه انرژی در کشور، فقدان متولی، قیمت‌گذاری غیراصولی و بی‌ثباتی در اقتصاد کلان کشور را مطرح و بررسی کردند و با اشاره به پرداخت ۷۰ میلیارد یورو یارانه انرژی در کشور، بر حکمرانی اصولی و علمی حوزه انرژی و همچنین مدیریت یارانه‌های این بخش تأکید کردند.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه