رادیو مجازی اتاق ایران - 28 اردیبهشت 1401

در نامه‌ حسین سلاح‌ورزی به ابراهیم رئیسی عنوان شد

اعلام آمادگی بالاترین نهاد کارفرمایی برای مشارکت در ساخت مسکن دولتی

کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور ضمن اعلام آمادگی برای مشارکت در ساخت یک میلیون مسکن در سال خواستار حضور نماینده این کانون در جلسات شورای عالی مسکن شد.

25 مهر 1400
کد خبر : 39953
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

حسین سلاح‌ورزی رئیس هیات‌مدیره کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران، در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور از آمادگی این کانون برای کمک به اجرای طرح اجاد یک میلیون واحد مسکونی در سال خبر داد.  

در این نامه آمده است: کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران که بر اساس ماده 131 قانون کار  بالاترین نهاد کارفرمایی کشور محسوب می‌شود، با حضور بیش از دو هزار و 700 تشکل صنفی کارفرمایی در حوزه‌های مختلف تولید و خدماتی از جمله شرکت‌های مختلف زنجیره ارزش صنعت ساختمان و حوزه احداث می‌تواند نقش موثری در کمک به اجرای موفق طرح جهش تولید مسکن و احداث سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور ایفا نماید.

این نامه می‌افزاید: به عنوان نمونه کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران به عنوان یکی از تشکل‌های زیرمجموعه، به تنهایی دربرگیرنده بیش از سی و پنج هزار شرکت ساختمانی و پیمانکاری دارای رتبه بندی و تاییدصلاحیت‌شده از سوی سازمان برنامه‌وبودجه، ظرفیت قابل قبولی برای اجرای طرح جهش تولید مسکن تلقی شده و اگر هر کدام از این شرکت‌های عضو، فقط وظیفه اجرایی احداث 30 واحد مسکونی را بر عهده بگیرند دغدغه‌ای در خصوص احداث یک میلیون واحد مسکونی در سال وجود نخواهد داشت.

در ادامه این نامه آمده است: از طرف دیگر با توجه به حضور تشکل‌های مرتبط با صنایع تولیدی زنجیره ارزش صنعت ساختمان از جمله فولاد، سیمان، گچ، کاشی و سرامیک، تاسیسات و تجهیزات و ... در این کانون شاید بتوان به خوبی اپراتور و پلتفرم زنجیره ارزش صنعت ساختمان را در کشور برنامه‌ریزی کرده و به گونه‌ای شکل داد که سازوکار تهاتر بین اجزا زنجیره و امکان اجرای روش‌های تامین مالی و اعتباری مبتنی بر زنجیره، بستر لازم اجرایی تولید سالیانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور را فراهم کند.

در پایان این نامه خطاب به رئیس‌جمهور آمده است: ضمن اعلام آمادگی کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران برای همکاری در زمینه تولید و احداث سالیانه یک میلیون واحد مسکونی و اجرای بهینه طرح جهش ملی مسکن، در صورت صلاحدید دستور فرمایید تا ضمن دعوت نماینده این کانون عالی در جلسات شورای عالی مسکن امکان استفاده از این ظرفیت فراهم گردد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه