رادیو مجازی اتاق ایران -12 مهر 1401

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان

صادرات ایران به عمان در 6 ماهه امسال 67 درصد رشد کرد

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان می‌گوید: در 6 ماهه سال جاری، صادرات ایران به عمان بالغ بر 67 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

26 مهر 1400
کد خبر : 39966
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان با اعلام این مطلب که سطح صادرات ایران به عمان در 6 ماه ابتدایی سال به رقم 277 میلیون دلار رسیده است از رشد 67 درصدی صادرات به این کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

محسن ضرابی، رئیس اتاق مشترک ایران و عمان در نشست با علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت به تعامل سازنده با سازمان توسعه تجارت و سفارت ایران در مسقط، اشاره کرد و گفت: این تعاملات در شناسایی موانع تجاری دو کشور و ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز موثر بوده و با توجه به همکاری صمیمانه اتاق مشترک با اتاق ایران، دستگاهای اجرایی، دولت‌مردان ، فعالان اقتصادی و نیز مناطق آزاد کشور عمان، شاهد رشد 67 درصدی صادرات ایران در 6 ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

بر اساس اظهارات این فعال اقتصادی در این مدت میزان صادرات ایران به عمان به رقم 277 میلیون دلار در مقابل 166 میلیون دلار سال قبل رسیده است.

رئیس اتاق مشترک ایران و عمان به نقش ترانشیپی بنادر عمان در واردات کالا و مواد اولیه از عمان اشاره و تصریح کرد: میزان واردات ایران از عمان در 6 ماهه نخست سال جاری با رشد 32 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه‌رو است.

او به حجم مبادلات تجاری ایران و عمان در همین بازه زمانی اشاره کرد و گفت: حجم مبادلات تجاری بین دو کشور معادل 547 میلیون دلار بوده که از رشد 47 درصد حکایت دارد. پیش‌بینی می‌شود این رقم در پایان سال جاری به بیش از یک میلیارد دلار افزایش یابد.

در همین رابطه