رادیو مجازی اتاق ایران - 14 آذر 1400

حسین پیرموذن در جلسه هماهنگی سفر رئیس‌جمهور به اردبیل مطرح کرد

انتظار فعالان اقتصادی اردبیل برای گره‌گشایی دولت از 6 مسئله بزرگ

رئیس اتاق اردبیل در جلسه هماهنگی سفر رئیس‌جمهور به اردبیل، 6 مسئله بزرگ اقتصادی در استان اردبیل را به همراه پیشنهادهایی برای برطرف شدن آنها تشریح کرد.

01 آبان 1400
کد خبر : 40047
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق اردبیل گفت: اتاق محل فعالیت سربازان اقتصادی کشور است و با توجه کردن به مشکلات این سربازان اقتصادی، می‌توان مسائل اقتصادی کشور را برطرف کرد.

حسین پیرموذن، در جلسه هماهنگی سفر رئیس‌جمهور به اردبیل افزود: ما به‌عنوان نمایندگان بخش خصوصی استان پیشنهاد‌هایی را برای حل مسائل تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی استان داریم که امیدواریم در سفر آقای رئیس‌جمهور موردتوجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: پیشنهاد اول ما در رابطه با راه‌های استان است، استان اردبیل در زمینه اتوبان و بزرگراه کمبود شدیدی دارد. در دوران استانداری آقای بهنام‌جو توسعه راه‌های استان شروع شد، اکنون نیاز داریم که توسعه راه‌های استان در دولت جدید ادامه پیدا کند.

رئیس اتاق اردبیل خاطرنشان کرد: پیشنهاد دوم ما در زمینه وزارت صنعت است، استان اردبیل اکنون رتبه دوم را در زمینه جواز تأسیس در کشور دارد اما زیرساخت‌های استان همگام با این موضوع رشد نکرده‌اند، بخش خصوصی استان انتظار دارد در سفر رئیس‌جمهور مصوبات مناسبی برای شهرک‌های صنعتی استان انجام شود.

وی افزود: بحث سوم در مورد بن‌بست بودن استان است، باوجود شرایط خاص استان هیچ امتیازی برای استان اردبیل وجود ندارد، ۷۰ درصد تسهیلات کشور مال ۳ استان خاص است، نیاز داریم که دولت برای استان‌های کم‌برخوردار امتیازات ویژه‌ای را در نظر بگیرد.

پیرموذن در مورد مسئله چهارم استان گفت: بروکراسی اداری یکی از مهم‌ترین مشکلات بخش خصوصی استان است، ما عنوان پنجره واحد را داریم ولی عدم اجرایی شدن پنجره واحد در صدور مجوزها برای بخش خصوصی از مشکلات اساسی است.

رئیس اتاق اردبیل افزود: به دلایل متعدد واحدهای تولیدی استان با حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند، یکی از مشکلات اساسی در این زمینه مشکل تأمین مواد اولیه با توجه به بورسی و سهمیه‌ای شدن مواد اولیه است، که امیدواریم در قالب پنجمین مسئله فعالان اقتصادی استان اردبیل که مشکل تأمین مواد اولیه با دستور رئیس‌جمهور و وزرای مرتبط برطرف شود.

وی مشکلات کشاورزان را ششمین مسئله بزرگ استان عنوان کرد و گفت: در زمینه کشاورزی و تولید سیب‌زمینی، با توجه به خشک‌سالی تولید سیب‌زمینی حدود ۵۰ درصد در استان کاهش یافته است، پیشنهاد می‌کنم که آمایش سرزمینی و آمایش کشاورزی در کشور انجام شود تا محصولات مناسب در مناطق مناسب کشت شود.

پیرموذن یادآور شد: بزرگ‌ترین شهرک گلخانه‌ای کشور در پارس‌آباد مغان کلنگ‌زنی شده است، اما قانون شهرک‌های گلخانه‌ای در این شهرک رعایت نمی‌شود و زیرساخت‌های مورد نیاز فراهم نمی‌شود که این موضوع می‌تواند از توسعه این شهرک جلوگیری کند.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه