رادیو مجازی اتاق ایران -12 تیر ماه 1401

با حمایت مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران

رویداد ملی شهر هوشمند برگزار می‌شود

رویداد «روز ملی شهر هوشمند 1400» 4 آذر از سوی مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران و با حمایت مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان ایران برگزار می‌شود.

22 آبان 1400
کد خبر : 40350
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران در زادروز ابونصر فارابی رویداد «روز ملی شهر هوشمند 1400» را برگزار می‌کند. قرار است طی این مراسم، سامانه رتبه‌بندی شهرهای ایران در حوزه هوشمندسازی نیز رونمایی شود.

امین فرجی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران، مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران را مرکز تحقیقاتی در دانشگاه تهران دانست که به مدت ۲ سال فعالیت دارد و از ابتدای تاسیس این مرکز، فضای تعاملی را میان بخش‌های مختلف برای ایجاد شهر هوشمند ایجاد کرده است.

وی ایجاد کمیته ملی شهر هوشمند را یکی از اقدامات این مرکز نام برد و یادآور شد: کارفرمای این کمیته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است و ما به عنوان دبیرخانه این کمیته، فاز اول آن را اجرایی کردیم و وارد فاز دوم این طرح شدیم.

فرجی، آشنایی بازیگران فعال در اکوسیستم هوشمندسازی با یکدیگر و جلوگیری از انجام کارهای موازی را از اهداف ایجاد این کمیته دانست و یادآور شد: این کمیته فضایی را ایجاد خواهد کرد که بازیگران این حوزه به دور جمع شوند و بر این اساس از سال گذشته برگزاری رویداد “روز ملی شهر هوشمند ۱۴۰۰” را در دستور کار قرار دادیم.

وی دلیل انتخاب روز ۴ آذر ماه هر سال را زادروز ابونصر فارابی “واعظ نظریه آرمان‌شهر” عنوان کرد و گفت: ما از طریق دانشگاه تهران در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کردیم که این روز در تقویم کشور به عنوان یک روز ملی ثبت شود که تاکنون اجرایی نشده است، ولی ما از سال گذشته برگزاری رویداد شهرهوشمند را آغاز کردیم.

رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند با بیان اینکه این رویداد در سال گذشته به دلیل کرونا به صورت مجازی برگزار شد، ادامه داد: برای برگزاری این رویداد در سال جاری پیش نشست‌هایی را در حوزه‌های شهر هوشمند، حمل و نقل، استارت‌آپ‌ها و آموزش شهر هوشمند برگزار کردیم و رویداد اصلی در روز پنج‌شنبه ۴ آذر ماه با حضور بخش‌های خصوصی ‌و دولتی و با حمایت مجمع تشکل‌های دانش بنیان ایران در اتاق ایران برگزار خواهد شد.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه