رادیو مجازی اتاق ایران - 14 آذر 1400

به میزبانی اتاق بازرگانی دبی

دوازدهمین کنگره اتاق‌های بازرگانی جهان کار خود را آغاز کرد

دوازدهمین کنگره اتاق‌های بازرگانی جهان با هدف آشنایی با تجارب و گسترش شبکه روابط بین اتاق‌های دنیا از سه‌شنبه دوم آذر در دبی کار خود را آغاز کرد و تا چهارم آذر ادامه دارد.

03 آذر 1400
کد خبر : 40507
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

دوازدهمین کنگره اتاق‌های بازرگانی جهان(WCF) از دوم آذر، کار خود را آغاز کرده و تا پنجشنبه چهارم ادامه خواهد داشت. این نشست با شعار نسل چهارم اتاق‌های بازرگانی در حال برگزاری است.

هدف از برگزاری کنگره به اشتراک گذاشتن تجارب، دیدگاه‌ها و گسترش شبکه روابط بین اتاق‌های سراسر دنیاست.

در این نشست که به میزبانی اتاق بازرگانی دبی برگزار شده، روسا و مقامات اتاق بازرگانی ملی و محلی و پیشکسوت‌های سیاسی و اقتصادی جهان حضور دارند. در این رویداد که تنها مجمع بین‌المللی اتاق‌های بازرگانی سراسر جهان برای به اشتراک گذاشتن تجارب، دیدگاه‌ها و گسترش شبکه روابط آنها تلقی می‌شود، نمایندگان اتاق‌های بازرگانی، تشکل‌ها و بنگاه‌های تجاری کشورهای جهان درباره مسائل بازرگانی جاری به تبادل نظر می‌پردازند.

ملاقات‌های تجاری رودررو ، آشنایی با فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجارت در دبی ، بازدید از مناطق آزاد تجاری امارات متحده عربی، تورهای EXPO 2021  دبی و بازدید از محوطه نمایشگاه بخشی از این مراسم است. همچنین قرار است اتاق‌های بازرگانی جهان در 4 زمینه دیجیتال، آب‌وهوا، همتایابی تجاری و پروژه‌های غیرمتعارف با یکدیگر رقابت کنند.

در این کنگره پدرام سلطانی به عنوان نماینده اتاق ایران حضور دارد و ضمن سخنرانی، داوری در بخش آب‌وهوا را به عهده دارد. مسئولان اتاق‌ تهران و اتاق مشترک ایران و امارات نیز به صورت حضوری و نمایندگان امور بین‌الملل برخی دیگر از اتاق‌های سراسر کشور به صورت مجازی مشارکت دارند.

فدراسیون جهانی اتاق های بازرگانی (WCF)، اسامی فینالیست‌های رقابت جهانی ۲۰۲۱ اتاق‌های بازرگانی را اعلام کرده و بر این اساس ۱۶ اتاق برتر طرح‌های خود را طی دوازدهمین دوره کنگره جهانی اتاق‌های بازرگانی از ۲ لغایت ۴ آذر ۱۴۰۰ در دوبی، ارائه کردند.

در رقابت امسال، ۷۸ طرح از ۳۳ کشور دریافت شد که این میزان در مقایسه با سال ۲۰۱۹، بیشتر بود و این امر بیانگر تلاش بی‌وقفه اتاق‌ها در رویارویی با مسائل جهانی کنونی است.

اتاق‌های منتخب‌ از‌ کشورهای لوکزامبورگ، استرالیا، ایالات متحده آمریکا، ‌روسیه، ترکیه، انگلستان،‌ ایرلند، بلژیک، اتریش، شیلی، پِرو و اکوادور بودند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه