رادیو مجازی اتاق ایران - 14 آذر 1400

میرکاظمی: تورم در سال آینده مهار می‌شود

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه معتقد است با ادامه و تکمیل روند فعلی سیاست‌های پولی و مالی، کاهش نرخ تورم ادامه پیدا می‌کند و این شاخص در سال آینده مهار می‌شود.

03 آذر 1400
کد خبر : 40513
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه گفت: در سه ماه گذشته خلق پولی انجام نشد و گزارش اخیر مرکز آمار نشان‌دهنده کاهش نرخ تورم است که با ادامه و تکمیل همین روند در سال آینده، تورم مهار خواهد شد.

سیدمسعود میرکاظمی در نشست با اعضای شورای فرماندهی بسیج این سازمان با تأکید بر اینکه فعالیت‌های تخصصی با نگاه بسیجی انجام می‌شود، اظهار داشت: بسیج به مجموعه‌ای تبدیل شده که هر جا ضرورتی وجود داشته باشد حضور پیدا می‌کند. در سیل، زلزله، جنگ و واکسیناسیون شاهد نقش‌آفرینی بی‌بدیل این بخش بوده‌ایم.

وی با اشاره به نقش بسیج در کمک به حل مشکلات اقتصادی گفت: مسئله‌ای که در سازمان برنامه‌وبودجه به‌ویژه از سوی بسیج باید دنبال شود روحیه و مطالبه تغییر است زیرا تغییر ریل اقتصادی یک ضرورت است و منجر به بهره‌وری بالا و استفاده مؤثر از منابع خواهد شد.

معاون رئیس‌جمهوری با بیان اینکه سرنوشت اقتصادی کشور به اراده بیگانگان گره زده نمی‌شود، خاطرنشان کرد: مذاکره مسیر خود را طی می‌کند اما ایران کشور فقیری نیست که معطل کشورهای دیگر باشد.

وی با بیان اینکه لازم است سیاست‌ها اصلاح و مسیر درستی اتخاذ شود، اظهار داشت: بسیج می‌تواند در فرهنگ‌سازی و ترویج روحیه انقلابی کمک بزرگی به کشور کند زیرا بی‌ارادگی، کشور را دچار مشکل می‌کند اما اراده انقلابی و روحیه می‌تواند تغییر لازم را ایجاد کند.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با اشاره به مشکلات اقتصادی به ارث رسیده به دولت سیزدهم تصریح کرد: مشکل امروز مردم معیشت، وضعیت کسب‌وکار، درآمد خانوار و تورم است و هدف‌گیری همین شاخص‌ها و حل مشکلات از وظایف سازمان برنامه‌وبودجه محسوب می‌شود و در سه ماهی که دولت سیزدهم مستقر شده است ثبات اقتصادی در سازمان برنامه‌وبودجه هدف‌گیری شده تا اعتماد به اقتصاد برگردد.

معاون رئیس‌جمهوری با انتقاد از میراث به‌جامانده فروش اوراق دولتی در دولت گذشته، اظهار داشت: سال ۹۶ فضا برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور بیش از امروز فراهم بود اما بااین‌وجود فعالیت برای افزایش درآمد و مدیریت بر هزینه‌ها ادامه خواهد داشت و با کمک خدا حتماً به نتیجه مطلوب می‌رسیم. اگر به‌جای کدخدا به خدا اتکا شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی، وظیفه سازمان برنامه‌وبودجه را اصلاح ساختار بودجه دانست و گفت: این نهاد نقش اصلی در تغییرات را بر عهده دارد به شرطی که درگیر مسائل حاشیه‌ای نشود و بقیه سازمان‌ها را برای این تغییرات بسیج کند.

میرکاظمی نقش بسیج در تغییر ریل اقتصادی را مهم دانست و تأکید کرد: بسیج همان‌طور که در همه مسائل جلودار است در بسترسازی و فرهنگ‌سازی برای تغییرات جلودار باشد تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست یابیم.

معاون رئیس‌جمهوری به اهمیت اقناع‌سازی برای دستیابی به اصلاحات ساختاری اشاره کرد و گفت: جلسات منظمی جهت هم‌اندیشی و هم‌افزایی با نمایندگان مجلس، کمیسیون‌های مجلس و وزرا تشکیل شده و مسیر اقناع‌سازی جهت تغییر ریل اقتصادی ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه