رادیو مجازی اتاق ایران - 2 بهمن 1400

پیرو نامه وزیر اقتصاد به رئیس اتاق ایران

بخش خصوصی مشکلات خود را با وزارت اقتصاد در میان می‌گذارد

به دنبال ارسال نامه‌ای از وزیر اقتصاد به رئیس اتاق ایران مقرر شد بخش خصوصی مشکلات خود را که در حیطه وظایف وزارت اقتصاد است، شناسایی و در اختیار این وزارت‌خانه قرار دهد.

15 آذر 1400
کد خبر : 40651
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

وزیر اقتصاد طی نامه‌ای به رئیس اتاق ایران خواستار شد موانع پیش روی تولید و سرمایه‌­گذاری کارآفرینان برتر کشور که دارای بیشترین میزان تولید یا اشتغال هستند در حوزه‌های مرتبط با وظایف وزارت امور اقتصاد و دارایی از سوی اتاق ایران طرح و راهکارهای پیشنهادی بررسی شود.

پیرو این نامه، مرکز پژوهش‌های اتاق ایران با حضور نایب‌رئیس اتاق، معاون استان‌ها و تشکل‌های اتاق و جمعی از کارآفرینان و صاحبان بنگاه‌های بزرگ کشور، نشستی را ترتیب داد و در آن مسائل و موانعی که در برابر فعالیت‌های اقتصادی و تجاری وجود دارد، تشریح شد.

از بین رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران به وعده­‌های دولت، اجرایی نشدن برخی از مواد قانونی مربوط به حوزه مالیات‌ها، عدم توجه کافی به لزوم حذف مقررات زائد در محیط کسب‌وکار، موانع گمرکی، اشکالات در حوزه واگذاری­‌ها، عدم هماهنگی میان رویکردها و برنامه­‌های دولت و اتخاذ سیاست‌های غیر مشوق تولیدی و سرمایه‌گذاری از جمله مواردی بودند که در این نشست مورد تاکید قرار گرفتند.

در نهایت با توجه به موضوعاتی که در این نشست مطرح شد، اعضا تصمیم گرفتند تا در چارچوب کمیته‌ای تخصصی این موضوعات، بررسی شوند و پس از جمع‌­بندی نهایی موارد در کمیته مربوطه، نقطه­‌نظرات بخش خصوصی همراه با پیشنهادهای اجرایی طی نشستی با مسئولان وزارت اقتصاد مطرح شود.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه