رادیو مجازی اتاق ایران -3 خرداد 1401

سیدمهدی طبیب زاده خبر داد

مرکز دیابت در کرمان راه‌اندازی می‌شود

رئیس اتاق کرمان از راه اندازی مرکز دیابت در مرکز استان با کمک خیران، فعالان اقتصادی و به ویژه مجمع خیرین سلامت شهرستان سیرجان خبر داد.

08 دی 1400
کد خبر : 40985
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق کرمان  با اشاره به فعالیت های اتاق کرمان در حوزه مسئولیت های اجتماعی به ویژه در دوران شیوع کرونا و کمک به حوزه بهداشت و درمان استان گفت: در ادامه اینگونه فعالیت ها از مجمع خیرین سلامت سیرجان با توانمندی بالایی که دارد درخواست می کنیم که با نگاه فرا شهرستانی و استانی، راه اندازی مرکز دیابت مدرن در کرمان را پیگیری کند.

سیدمهدی طبیب زاده، در نشست مجمع خیرین سلامت  شهرستان سیرجان ادامه داد: همچنین خیرین بخش سلامت به کمک اتاق بشتابند تا بتوان نقشه راه و اولویت های درمان استان تهیه و تدوین شود و برای ایجاد زیر ساخت های لازم اقدامات مناسب صورت گیرد.

در ادامه این نشست مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت استان یزد گفت: باید مقدمات و زیرساخت های پیشگیری از دیابت را فراهم و آگاهی لازم را به مردم ارائه داد. محمدرضا آقایی، بیان کرد: به یاری خداوند متعال بخش‌خصوصی در این زمینه خدمات ارزنده ای ارائه داده است.

وی با اشاره به اینکه بایستی زمینه مراقبت دائم از بیماران دیابتی را فراهم کرد، افزود: طرح کنترل دیابت در بین ادارات و ارگان های دولتی و غیردولتی اجرا و این مسئله در سازمان ها و دستگاه های مختلف ترویج شود.

در ادامه این نشست رئیس دانشگاه علوم پزشکی سیرجان اظهار کرد: در ایران فعالیت پزشکی بیشتر به سمت درمان محور سوق داده شده و متاسفانه در مسئله پیشگیری کمتر اقدام شده که این ضعف  بسیار بزرگی است.

غلامعباس محمدی، به نقش پررنگ رژیم غذایی در این بیماری اشاره و بیان کرد: بایستی اطلاع رسانی وآموزش لازم در خصوص رژیم غذایی به افراد ارائه شود تا بتوان به نحو شایسته با این معضل مبارزه کرد.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه