رادیو مجازی اتاق ایران - 28 اردیبهشت 1401

سعید پورآبادی در جلسه شورای گفت‌وگوی خراسان شمالی خبر داد

۲ واحد تولیدی در خراسان شمالی از تملک بانک‌ها خارج شد

رئیس اتاق بجنورد می‌گوید: از مجموع 5 بنگاه تولیدی استان خراسان شمالی که در تملک بانک‌ها قرار داشته، 2 بنگاه با پیگیری شورای گفت‌وگوی استان از تملک بانک‌ها خارج شده است.

27 دی 1400
کد خبر : 41159
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی گفت: طی سال جاری مجموعاً ۵ واحد تولیدی استان تحت تملک بانک‌ها بودند که با اقدامات شورای گفت‌وگو ۲ واحد به حالت عادی بازگشتند.

سعید پورآبادی، در هشتاد و چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی خراسان شمالی با اشاره به اجرایی شدن مصوبات جلسات پیشین این شورا، افزود: خراسان شمالی در ارزیابی سال گذشته شوراهای گفت‌وگو جایگاه مناسبی نداشت اما در آخرین ارزیابی با کسب نمره مطلوب به سطح شایستگی دست یافت.

پورآبادی تصریح کرد: دولت توجه ویژه به بهبود فضای کسب‌وکار، برنامه‌ریزی برای حل مشکلات معیشتی و تولیدی، نقش‌آفرینی در جهت تسهیل فرآیندهای اداری را بر عهده این شورا گذاشته است.

وی در ادامه با اشاره به مصوبات گذشته، گفت: طی سال جاری مجموعاً ۵ واحد تولیدی استان تحت تملک بانک‌ها بودند که با اقدامات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی ۲ واحد به حالت عادی بازگشته و ۳ واحد همچنان در دست اقدام است.

دبیر شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی با اشاره به برگزاری نشست با مسئولان مرکز ملی فرش ایران، بیان کرد: اتاق بجنورد ۲ تولیدکننده فرش را برای شرکت در نمایشگاه بین‌المللی معرفی کرد.

وی افزود: بناست به‌زودی مدیران بخش دولتی با همراهی بخش خصوصی از تولیدکنندگان فرش راز و جرگلان بازدید کرده و اقدامات لازم برای حل مشکلات انجام شود.

پورآبادی با اشاره به‌احتمال سفر رئیس‌جمهور ترکمنستان به ایران، گفت: با تجار فعال در این کشور جلساتی خواهیم داشت تا پیشنهاد‌هایی را برای اجرا به سطح ملی ارسال شود.

دبیر شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی همچنین به مصوبه افزایش بهای جابجایی کالا و حذف ارزش‌افزوده اشاره کرد و گفت: برخی تولیدکنندگان با این قانون مخالف‌اند که اظهارات آن‌ها را برای تصمیم‌گیری به مرکز کشور ارسال کردیم.

وی یادآور شد: موضوع مالیات صادرکنندگان سال‌های ۹۰ و ۹۱ را پیگیری کردیم و درنهایت بنا شد جریمه‌ها بخشیده و مبلغ باقی‌مانده تقسیط شود.

در ادامه این نشست، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز گفت: اداره ثبت‌اسناد برای ثبت اسامی و یا تغییر نام شرکت‌های تولیدی سختگیری و بهانه‌تراشی نداشته باشد.

محمود قنبری اظهار کرد: بسیاری از اسامی شرکت‌های توزیعی نیز خارجی هستند؛ حال چرا باید یک شرکت تولیدی که سال‌ها با یک نام برند شده، نامش را تغییر دهد؟

وی ادامه داد: در سفر رئیس‌جمهور به خراسان شمالی، تفاهم‌نامه‌ای با مرکز ملی فرش منعقد شده که مسئولان این مرکز با بهانه‌های نبود بودجه آن را اجرایی نکرده‌اند لذا اتاق بجنورد باید این موضوع را با جدیت پیگیری کند.

قنبری با اشاره به سفر رئیس‌جمهور ترکمنستان به ایران، گفت: مسئولان ملی از خراسان شمالی خواستند تا پیشنهاد‌های خود برای افزایش مراودات با این کشور را ارائه دهیم. لذا واحدهای تولید، سرمایه‌گذاران و تجار در این خصوص همکاری کنند.

معاون اقتصادی استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: هزینه حمل‌ونقل بار در طول سال گذشته ۳ بار و امسال ۲ بار افزایش داشته است لذا افزایش مجدد قیمت‌ها توجیهی ندارد؛ این در حالی است که این شغل در دوران کرونا حتی یک روز تعطیل نشده است.

وی در پایان تأکید کرد: صادرکنندگان از تحریم‌ها آسیب زیادی دیدند لذا سازمان امور مالیاتی باید تا حد امکان با این افراد مدارا کند تا صادرات کشور متوقف نشود.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه