رادیو مجازی اتاق ایران - 28 اردیبهشت 1401

دبیرخانه مشترک تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی استان کرمان تشکیل می‌شود

در نشستی با حضور روسا و نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی استان کرمان مقرر شد دبیرخانه مشترک این تشکل‌ها با هدف ارتقای هم‌افزایی و همکاری آنها تشکیل شود.

03 بهمن 1400
کد خبر : 41302
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

در نشستی با حضور روسا و نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی استان کرمان از جمله خانه صنعت و معدن، خانه کشاورز، اتاق تعاون، اتاق اصناف و... مقرر شد که دبیرخانه مشترک تشکل‌های اقتصادی بخش خصوصی به محوریت اتاق کرمان تشکیل شود.

 رئیس اتاق کرمان در این نشست با اشاره به اینکه لزوم همراهی و همکاری تشکل های بخش خصوصی با یکدیگر بر کسی پوشیده نیست، گفت: همه شما به عنوان پیشکسوتان صحنه های اقتصادی می‌دانید که اگر با هم باشیم می توانیم بهتر کار کنیم.

سیدمهدی طبیب زاده افزود: آقای جلیل کاربخش ناظر عالی هیات رئیسه اتاق کرمان در مجامع شوراها از این موضوع استقبال کردند و مطمئن هستم با تلاش و پیگیری ایشان هماهنگی این تشکل ها اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: برنامه هفتم توسعه در حال تدوین است و هماهنگی ها برای اعلام نظر تخصصی در این رابطه می تواند بخش خصوصی را به جایگاه خوبی برساند.

طبیب زاده، تصریح کرد: همیشه سعی کرده فقط به فکر اتاق بازرگانی نباشیم و اعضای سایر تشکل ها را در نظر داشتیم زیرا به ظرفیت این مهم واقف هستیم.

رئیس اتاق کرمان گفت: ظرفیت های خوبی در اختیار اتاق هست که خالصانه در اختیار سایر تشکل ها قرار خواهد گرفت. وی اظهار کرد: عضویت اتاق ایران در شوراهای تصمیم گیر کشور و واگذاری برخی مسئولیت ها به اعضای هیات نمایندگان اتاق کرمان فرصت خوبی است تا خواسته و نظر بخش خصوصی را برای تصمیم گیری ها اعلام کنیم.

طبیب زاده تصریح کرد: مکاتبات و مراجعات اتاق کرمان به قوه قضاییه موجب رفع برخی موانع و مسائل شده و همچنین اتاق فعالیت های گسترده ای در حوزه مدرسه سازی، مهارت آموزی، فعالیت های دانش بنیان و توسعه آنها داشته و دارد.

رئیس اتاق کرمان تصریح کرد: ما به نهادهای تخصصی برای کمک به تقویت شاخص های اقتصادی و... نیاز داریم زیرا آنها بازوهای مشورتی اتاق هستند.

در ادامه نایب رئیس اتاق کرمان نیز گفت: به عنوان نماینده تشکل ها و اتاق ایران در مجامع شوراهای ملی، احساس می کنم اگر موارد و اطلاعات بیشتری از تشکل ها به دست من می رسید می توانستم بهتر از این در مجامع از حقوق بخش خصوصی دفاع کنم.

جلیل کاربخش افزود: بهتر است مباحث تخصصی از دل تشکل ها بیرون بیاید تا در اصلاح قوانینی مانند قانون مالیاتی بتوان کمک کرد.

رئیس خانه صنعت و معدن کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه اعضای تشکل ها به این مجموعه ها شخصیت داده اند، گفت: باید همراهی، هم افزایی و نگرش های خودمان را باز تعریف کنیم و با رسیدن به یکسری ایده ها بتوان اجماع رسید و تصمیم گرفت و بر اساس استراتژی واحد فعالیت کرد.

بابک اسماعیلی اظهار کرد: باید قوانین و تعریف هر تشکل در این همراهی و هم‌افزایی مشخص شود.

در این نشست مقرر شد برای این دبیرخانه شیوه نامه ای تهیه و نحوه فعالیت تشکل ها مشخص شود.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه