رادیو مجازی اتاق ایران - 15 مهر 1401

محمدرضا رمضانی دبیرکل اتاق ایران

میانگین بودجه اتاق از محل 3 در هزار درآمد مالیات 160میلیارد تومان است

میانگین بودجه اتاق ایران از محل 3 در هزار درآمد مشمول مالیات دارندگان کارت بازرگانی در پنج سال گذشته حدود 160 میلیارد تومان بوده و منابع هزاران میلیارد تومانی صحت ندارد.

03 بهمن 1400
کد خبر : 41320
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

دبیر کل اتاق ایران با تکذیب مطالبی که درباره درآمد هزاران میلیارد تومانی از محل 3 در هزار درآمد مشمول مالیات دارندگان کارت بازرگانی منتشر شده است، گفت: بر اساس گزارش‌های حسابرسی شده موجود در اتاق ایران میانگین درآمد ناشی از 3 در هزار درآمد در 5 سال گذشته یعنی سال های 1395 تا 1399 سالانه حدود 160 میلیارد تومان بوده است.

محمدرضا رمضانی خاطرنشان کرد: این منابع بر اساس قانون، طبق گزارش‌های حسابرسی شده در حمایت از اتاق‌های سراسر کشور، تشکل‌ها، انجمن‌ها و اتحادیه‌ها، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی سراسر کشور، شوراها و اتاق‌های مشترک، کمیسیون‌های تخصصی و سایر واحدهای وابسته هزینه شده است و گزارش آن نیز سالانه در مجمع اتاق ارائه و تصویب شده است.

بر اساس اظهارات او اخباری که درباره منابع هزاران میلیارد تومانی از این بخش منتشر شده، به هیچ‌وجه واقعیت ندارد و برخی فضاسازی‌های منفی سعی در تشویش اذهان عمومی و تخریب جایگاه بخش خصوصی دارند.

موضوعات :
در همین رابطه