رادیو مجازی اتاق ایران - 28 اردیبهشت 1401

عبداله مهاجر دارابی در افتتاحیه رویداد ساری 2022

از فرصت‌های گردشگری برای تعالی اقتصاد و ایجاد اشتغال استفاده شود

رئیس اتاق ساری در آیین افتتاحیه رویداد بین‌المللی پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو 2022، گردشگری را ظرفیت مهم و بی‌نظیری در کشورهای عضو اکو و ایران عنوان کرد که با همکاری بخش دولتی و خصوصی متحول می‌شود.

24 اردیبهشت 1401
کد خبر : 42428
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق ساری با اشاره به جمعیت 450 میلیون نفری کشورهای عضو اکو و تجارت حدود هزار میلیارد دلاری این کشورها، گفت: از مجموع تجارت کشورهای عضو اکو رقم پایینی به تبادلات تجاری منطقه‌ای اختصاص دارد و استفاده از فرصت‌های گردشگری می‌تواند بر بهبود این شاخص مؤثر باشد.

عبداله مهاجر دارابی در آیین افتتاحیه رویداد بین‌المللی پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو 2022 در ساری، گردشگری را ظرفیت مهم و اصلی منطقه اکو عنوان کرد و خواستار ارتباط جدی‌تر کشورها در این حوزه شد.

مهاجر دارابی با اینکه برای نتیجه‌گیری مثبت باید شعارها را به مرحله اجرا رساند، گفت: ما زمانی می‌توانیم بگوییم از ظرفیت گردشگری استفاده می‌کنیم که از این فضاهای موجود و بی‌نظیر در جهت ایجاد اشتغال و اقتصاد بهره ببریم.

رئیس اتاق ساری گفت: باید بپذیریم که گردشگری ما در حوزه خارجی اکنون صفر است؛ لذا بخش خصوصی و دولتی باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند که بتوانند مشکلات را حل کنند.

او خطاب به عزت‌اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار کرد: با توجه به فرصت‌های زیاد گردشگری در مازندران، درخواست داریم که مازندران را دریابید؛ هفته‌ای 3.5 میلیون مسافر وارد این استان می‌شود اما نیامدیم تا از این فرصت گردشگری و ظرفیت خدادادی (طبیعت استان) حداکثر استفاده را ببریم.

مهاجر دارابی در پایان، اعلام آمادگی اتاق ساری را برای حضور سفرا و هیات‌های تجاری در استان اعلام و بیان کرد: با تمام وجود در کنار مسئولان عضو اکو و مردمان این کشورها، برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و اقتصادی منطقه هستیم.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه