سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری (ع) تسلیت باد

رادیو مجازی اتاق ایران - 28 شهریور 1402

شهلا عموری با اشاره به سفر آتی رئیس‌جمهوری به عمان

ظرفیت‌های تجاری خوزستان برای همکاری با فعالان اقتصادی عمان ارائه می‌شود

رئیس اتاق اهواز می‌گوید: در جریان سفر رئیس جمهور به عمان، از فرصت مذاکرات میان مقامات دو کشور برای توسعه همکاری‌های اقتصادی استفاده می‌شود و از سوی اتاق اهواز نیز ظرفیت‌های تجاری استان خوزستان تبیین خواهد شد.

28 اردیبهشت 1401
کد خبر : 42479
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق اهواز با اشاره به سفر قریب‌الوقوع سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور به عمان گفت: از سوی اتاق اهواز، ظرفیت‌های تجاری استان خوزستان برای همکاری با فعالان اقتصادی کشور عمان در این سفر ارائه می‌شود.

 شهلا عموری افزود: در این سفر تلاش می‌شود از فرصت مذاکرات بین مقامات ایرانی و کشور عمان، برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی و مبادلات تجاری ۲ طرف استفاده شود.

 نایب‌رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان با اشاره به وجود اشتراکات فرهنگی بین خوزستان و کشور عمان گفت: بااین‌وجود نیاز است که مبادلات تجاری از طریق استان خوزستان با کشور عمان توسعه بیشتری یابد.

وی ادامه داد: در راستای توسعه مبادلات تجاری بین خوزستان و کشور عمان، اختصاص پروازهای کارگو از فرودگاه اهواز به پایتخت کشور عمان و همچنین احیای خط کشتیرانی از خرمشهر به عمان ضروری است.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران با تأکید بر اینکه کشور عمان متقاضی بخش زیادی از محصولات تولیدی خوزستان در زمینه کشاورزی و صنعتی است گفت: به‌منظور توسعه این مبادلات، دولت‌های ایران و عمان باید نسبت به تدوین بسته‌های حمایتی از بازرگانان اقدام کنند.

عموری افزود: ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز برای تسریع در جابجایی کالاهای صادراتی به‌ویژه در حوزه حمل‌ونقل دریایی باید موردتوجه دولت هر ۲ کشور قرار گیرد.

در آستانه سفر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به کشور عمان، یک هیات بلندپایه از فعالان اقتصادی و تجاری ایران با همکاری سازمان توسعه تجارت ایران و اتاق مشترک بازرگانی ایران - عمان به ریاست علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران از روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ وارد مسقط خواهد شد.

موضوعات :
در همین رابطه