رادیو مجازی اتاق ایران - 15 مهر 1401

نخستین رویداد بین‌المللی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران برگزار می‌شود

اجتماع روسای سه قوه برای کاهش تصدی‌گری دولت

نخستین رویداد بین‌المللی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران با حضور سران قوا و با هدف تبیین تاریخچه 20 سال واگذاری‌ها و برنامه‌ریزی برای اصلاح مسیر خصوصی‌سازی برگزار می‌شود.

ادریس هیئتی

خبرنگار
28 اردیبهشت 1401
کد خبر : 42487
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

نخستین رویداد بین‌المللی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران، ۳۱ اردیبهشت تا سوم خرداد با حضور روسای سه قوه برگزار می‌شود.

این رویداد بزرگ که با هدف تحقق آرمان خصوصی‌سازی واقعی در کشور طراحی شده، به‌زودی میزبان سران سه قوه کشور است تا بتواند مبدأ تغییر رویکردهای حاکم در این بخش باشد.

ابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف و غلامحسین محسنی اژه‌ای به ترتیب در روزهای نخست تا سوم این رویداد بین‌المللی حضور خواهند داشت تا نه‌تنها هرکدام از منظر یک قوه به بیان دستاوردها، چالش‌ها و موانع احتمالی بپردازند بلکه از فرصت شنیدن نظرات بخش خصوصی واقعی، اقتصاددان‌های مطرح و تجربه‌های بین‌المللی برای اصلاح آنچه امروز به‌عنوان خصوصی‌سازی در کشور جریان دارد، استفاده کنند.

حضور کارشناسان و صاحبان تجربه‌های بین‌المللی خصوصی‌سازی در کنار دستگاه‌های قانون‌گذاری، اجرایی و نظارتی به همراه شرکت‌هایی که تجربه خصوصی‌سازی نیمه‌کاره یا به سرانجام رسیده را در کشور دارند، می‌تواند منجر به کسب نتایجی ارزشمند برای اقتصاد درحال‌توسعه ایران شود.

به‌روزرسانی روش‌ها و سازوکارهای قدیمی در کنار تلاش برای فرهنگ‌سازی و اقناع افکار عمومی از دیگر اهدافی است که این رویداد برای تحقق آن‌ها در مسیر برگزاری قرار گرفته است.

این رویداد در چهار روز برگزار می‌شود و به‌غیراز سخنرانی‌های اصلی در هر روز، نشست‌های تخصصی با حضور اقتصاددانان و همچنین نمایشگاه جانبی با مشارکت بنگاه‌های اقتصادی خواهد داشت.

اطلاعات بیشتر در مورد این رویداد بزرگ و ثبت‌نام جهت حضور در نشست‌ها از طریق سایت رویداد امکان‌پذیر است.

موضوعات :
در همین رابطه