رادیو مجازی اتاق ایران -20 مرداد 1401

روسیه؛ تحریم‌ها را با ارزهای دیجیتال دور می‌زند

وزارت دارایی روسیه با ارائه لایحه جدیدی برای تسویه‌حساب‌های بین‌المللی، استفاده از رمزارزها برای پرداخت‌های بین‌المللی را به‌عنوان راهی برای دور زدن تحریم‌ها، روی میز گذاشته است.

09 خرداد 1401
کد خبر : 42621
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

وزارت دارایی روسیه، پیش‌نویس جدید از لایحه‌ای ارائه کرده که خواستار استفاده از رمزارز برای پرداخت‌های بین‌المللی است.

لایحه «ارزهای دیجیتال» در ماه فوریه ارائه شد که پیش‌نویس‌های قبلی را که به دنبال ممنوعیت رمزارز به‌عنوان نوعی پرداخت بودند را اصلاح می‌کرد.

وزارت دارایی لایحه جدید را با حزب روسیه متحد بررسی خواهد کرد.

یکی از نمایندگان بانک مرکزی خاطرنشان کرد، اگرچه از نظر تئوری استفاده از ارزهای رمزنگاری شده برای تجارت خارجی امکان‌پذیر است اما چنین برنامه‌هایی از نظر دامنه محدود هستند. انتظار می‌رود این لایحه در روزهای آینده به تصویب برسد.

بانک مرکزی روسیه در ماه فوریه ممنوعیت ارزهای دیجیتال را پیشنهاد کرد. از زمان تهاجم روسیه به اوکراین، بایننس از سپرده‌گذاری و تجارت ارزهای رمزنگاری شده روس‌ها با دارایی بیش از ۱۰ هزار دلار (۱۰ هزار یورو) جلوگیری کرده است.

روسیه در حال حاضر ۶۳۰ میلیارد دلار ذخایر دارد که نیمی از این ذخایر در خارج از کشور در بانک‌های تجاری و مرکزی خارجی نگهداری می‌شود.

لایحه بانک روسیه مانع از مشارکت بانک‌ها در خدمات رمزنگاری و مالکیت ارزهای دیجیتال می‌شود. این لایحه آخرین تلاش برای دور زدن تحریم‌هاست.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه