رادیو مجازی اتاق ایران -12 تیر ماه 1401

سفیر بنگلادش در دیدار با هیات رئیسه اتاق بجنورد

بنگلادش خواستار واردات محصولات معدنی و پنبه از خراسان شمالی است

سفیر بنگلادش در تهران با اشاره به اینکه بخش ساخت‌وساز و پوشاک این کشور درحال‌توسعه است، گفت: بنگلادش از تأمین مواد اولیه و محصولات معدنی و پنبه از خراسان شمالی که ظرفیت تأمین آن را دارد، استقبال می‌کند.

31 خرداد 1401
کد خبر : 42890
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی بجنورد گفت: استان خراسان شمالی با محوریت کشاورزی به دنبال سرمایه گذاری و تسهیل روادید با کشور بنگلادش است تا زمینه صادرات محصولات معدنی و کشاورزی فراهم شود.

 سعید پورآبادی در نشست با سفیر بنگلادش در تهران، افزود: سیمان، آلومینا و کود اوره خراسان شمالی قابلیت صادرات را دارد، ضمن اینکه محصولات باغی و کشت‌های فصلی در این استان از اهمیت زیادی برخوردار است و ظرفیت مناسبی برای صادرات دارد.

 وی ادامه داد: خراسان شمالی به‌عنوان بهشت گیاهان دارویی محسوب می‌شود و به‌عنوان پایلوت برداشت این گیاهان در کشور فعال است و باید این ظرفیت‌ها با صادرات مناسب بالقوه شود.

گوسال اعظم سارکار، سفیر بنگلادش در تهران نیز در دیدار با اعضای هیات رئیسه اتاق بجنورد گفت: بخش ساخت‌وساز و پوشاک این کشور هم‌اکنون درحال‌توسعه است و نیاز به تأمین مواد اولیه و محصولات معدنی و پنبه است که خراسان شمالی ظرفیت تأمین آن را دارد.

وی اظهار کرد: فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری و آشنایی با محصولات اقتصادی این استان فراهم شده است و امیدواریم در این زمینه به نقطه نظرات مشترکی دست یابیم.

سفیر بنگلادش در تهران اظهار کرد: روابط تاریخی و فرهنگی زیاد بین ایران و بنگلادش از سالیان گذشته وجود دارد و دیدگاه‌های دو کشور در قرن حاضر به یکدیگر نزدیک‌تر شده و فرصت مناسبی برای تبادلات تجاری فراهم است.

وی افزود: اطلاعات زیادی از ظرفیت‌های خراسان شمالی کسب کرده‌ام و این استان در زمینه صنایع معدنی، کود اوره و آلومینیوم یا ظرفیت مناسبی برای صادرات دارد.

سفیر بنگلادش در تهران افزود: ارتباط خوبی بین اتاق بازرگانی این کشور و خراسان شمالی وجود دارد و بنگلادش ظرفیت زیادی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی دارد.

وی اضافه کرد: بنگلادش دومین کشور تولیدکننده پوشاک در جهان است و پنبه خراسان شمالی به‌عنوان مواد اولیه صنعت پوشاک قابلیت صادرات را دارد.

سفیر بنگلادش در تهران افزود: صنایع فولاد و آهن‌آلات خراسان شمالی قابلیت صادرات به کشور بنگلادش دارد و از این محصولات استقبال می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کشور بنگلادش در بخش دارو نیز سرمایه‌گذاری‌های زیادی انجام داده است و گیاهان دارویی خراسان شمالی می‌تواند فرصت مناسبی را فراهم کند و تنها باید زمینه صادرات این محصولات تسهیل شود.

سفیر بنگلادش در تهران یادآور شد: تبادل سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بین دو کشور می‌تواند ظرفیت‌ها را به‌خوبی معرفی کند و باید در این زمینه همکاری‌های مشترک انجام گیرد.

موضوعات :
ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه