رادیو مجازی اتاق ایران -12 تیر ماه 1401

عراق با فشار ترک‌ها واردات تخم ‌مرغ ایران را ممنوع کرد

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران درباره صادرات تخم‌مرغ به عراق گفت: واردات این محصول به عراق از ایران با توجه به حضور دائم ترکیه، کوتاه‌مدت و مقطعی است.

31 خرداد 1401
کد خبر : 42900
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: تولید یک کیلو تخم‌مرغ برای تولیدکنندگان 48 هزار تومان تمام می‌شود این در حالیست سازمان پشیبانی امور دام کیلویی 31 هزار تومان خریداری می‌کند.

ناصر نبی‌پور، رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران در پاسخ به این پرسش که به چه علت محموله تخم‌مرغ صادر شده از ایران به عراق مرجوع شد؟ گفت: عراق به مرغ و تخم‌مرغ ایران نیاز دائمی ندارد چراکه از ترکیه تامین می‌شود و از ایران به‌صورت مقطعی و کوتاه‌مدت تخم‌مرغ وارد می‌کند.

وی ادامه داد: ترکیه همه روزهای سال می‌تواند نیاز عراق را تامین کند این در حالیست که ما می‌توانیم بخشی از نیاز آنها را در 3 ماه تابستان تهیه و تامین کنیم از این‌رو عراقی‌ها با فشار ترک‌ها واردات تخم ‌مرغ از ایران را ممنوع کردند.

نبی‌پور با بیان اینکه سلامت محموله تخم‌مرغ به عراق تایید شده است، افزود: این محموله یک تریلی  در حدود 27 تن بوده است.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران گفت: افغانستان در حال حاضر روند صادرات تخم‌مرغ از ایران را متوقف نکرده است و تولیدکنندگان می‌توانند اقدام به صادر تخم مرغ به این کشور کنند.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه روند تولید تخم‌مرغ مساعد است، گفت: تولیدکنندگان حال خوبی ندارند چراکه قیمت تخم‌مرغ موجود در بازار 20 تا 21 هزار تومان زیر نرخ تمام‌ شده عرضه می‌شود.

به گفته او تولید یک کیلو تخم‌مرغ برای تولیدکنندگان 48 هزار تومان تمام می‌شود این در حالیست که سازمان پشیبانی امور دام کیلویی 31 هزار تومان خریداری می‌کند.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه