رادیو مجازی اتاق ایران - 18 مرداد 1401

گرجستان صادرات گندم و جو را ممنوع کرد

وزیر کشاورزی گرجستان اعلام کرد: دولت گرجستان تصمیم گرفته است صادرات گندم و جو را از این کشور طی سال آینده از چهارم ژوئیه ممنوع کند.

08 تیر 1401
کد خبر : 43011
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

طبق اعلام وزارت کشاورزی گرجستان این کشور از چهارم ژوئیه تا یک سال آینده، صادرات گندم و جو را ممنوع می‌کند. این تصمیم در راستای مشکلات عرضه در منطقه دریای سیاه ناشی از جنگ اوکراین اتخاذ شده است.

وتار شاموگیا، وزیر کشاورزی گرجستان اعلام کرد: دولت گرجستان تصمیم گرفته است صادرات گندم و جو را از این کشور طی سال آینده از چهارم ژوئیه ممنوع کند.

شاموگیا در اظهارات خود بر اهمیت عرضه گندم و جو تولید داخلی در بازار گرجستان به دلیل مشکلات عرضه در منطقه دریای سیاه ناشی از جنگ اوکراین تاکید کرد.

وی گفت: گرجستان به واردات گندم وابسته است و به دلیل تولید داخلی اندک نمی‌تواند صادرات را تسهیل کند. شرایط فعلی به معنای وجود خطر تلاش برای صادرات محصول است.

شاموگیا تصریح کرد: وزارت کشاورزی گرجستان جلساتی را با تولیدکنندگان محلی گندم و جو برگزار کرده است و بازار محلی به دلیل تقاضای موجود، محصول تولید شده در کشور را به طور کامل جذب خواهد کرد.

وزارت کشاورزی گرجستان سالانه ۵۰۰ تن گندم وارد می‌کند، در حالی که جو تولید داخل به عراق و ایران صادر و پیش بینی می‌شود امسال ۶۰۰۰۰ تن جو در این کشور برداشت شود. بیش از ۲۵۰۰ تن از این محصول تاکنون صادر شده است.

ارسال نظر
پاسخ به :
= 5-4
در همین رابطه