رادیو مجازی اتاق ایران - 4 مهر 1401

بررسی آمارهای گمرک چین نشان می‌دهد

رشد ۳۱ درصدی صادرات ایران به چین در 6 ماهه 2022

آمارهای منتشر شده از سوی گمرک چین حاکی از این است که واردات این کشور از ایران در 6 ماهه 2022 میلادی، 31 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می‌دهد.

05 مرداد 1401
کد خبر : 43280
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

صادرات ایران به چین در نیمه نخست سال جاری میلادی با رشد ۳۱ درصدی مواجه شد و تجارت دو کشور در این دوره از ۸ میلیارد دلار فراتر رفت.

جدیدترین آمار منتشرشده از سوی گمرک چین نشان می‌دهد: مبادلات تجاری این کشور با ایران در نیمه نخست سال جاری میلادی با رشد ۲۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۸ میلیارد و ۲۶۳ میلیون دلار رسیده است.

ارزش مبادلات دو کشور در ماه‌های ژانویه تا ژوئن سال قبل بالغ‌بر ۶ میلیارد و ۷۲۲ میلیون دلار اعلام شده بود.

واردات چین از ایران در ۶ ماهه نخست ۲۰۲۲ با رشد قابل‌توجه ۳۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۴ میلیارد و ۸۱ میلیون دلار رسیده است. چین در مدت مشابه سال قبل ۳ میلیارد و ۱۱۶ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

صادرات چین به ایران در ماه‌های ژانویه تا ژوئن امسال نیز با رشد ۱۶ درصدی مواجه شده و به ۴ میلیارد و ۱۸۲ میلیون دلار رسیده است. چین در ماه‌های ژانویه تا ژوئن سال قبل چین ۳ میلیارد و ۶۰۶ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

بر اساس این گزارش، کل تجارت خارجی چین در نیمه نخست سال جاری میلادی ۳۰۷۹ میلیارد دلار بوده که این رقم با رشد ۱۰.۳ درصدی نسبت به نیمه نخست سال قبل مواجه شده است. چین در این دوره ۱۷۳۲ میلیارد دلار کالا صادر و ۱۳۴۷ میلیارد دلار کالا وارد کرده است.

در همین رابطه