رادیو مجازی اتاق ایران - 15 مهر 1401

ابوالفضل خاکی در نشست هیات رئیسه اتاق قم

حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی کشورهای همسایه به رشد تجارت کمک می‌کند

رئیس اتاق قم با اشاره به حضور پاویون ایران در نمایشگاه قزاقستان و برگزاری نمایشگاه استان قم در این پاویون، گفت: استفاده از ظرفیت نمایشگاه‌های بین‌المللی در کشورهای همسایه به رشد تجارت و توسعه صادرات کمک می‌کند.

09 مرداد 1401
کد خبر : 43315
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق قم گفت: طی دیداری با رایزن بازرگانی سفارت ایران در تاشکند (ازبکستان) ضمن تأکید بر تقویت روابط تجاری، در خصوص اقدامات مناسب میان دو کشور ازجمله لغو روادید، افزایش خطوط پروازی، رفع مشکلات و موانع موجود در حوزه حمل‌ونقل و سرمایه‌گذاری‌های مشترک مباحثی مطرح و مشخص شد که نقطه مشترک‌های میان دو کشور می‌تواند منجر به بهره‌گیری از ظرفیت‌ها در راستای ارتقای تجارت بین دو کشور باشد.

ابوالفضل خاکی در نشست هیات رئیسه اتاق قم، با اشاره به اهمیت روابط ازبکستان و جمهوری اسلامی، بر ضرورت گسترش همکاری در عرصه‌های مختلف به‌ویژه ارتقای سطح مبادلات اقتصادی و توسعه روابط تأکید کرد.

قزاقستان مقصد جدید کالاهای صادراتی ایرانی

در ادامه این نشست، عضو هیات نمایندگان اتاق ایران گفت: حضور پاویون ایران در نمایشگاه بین‌المللی قزاقستان فرصت خوبی است که در سفر اخیر به قزاقستان و اقدامات انجام شده تصمیمات لازم برای حضور استان قم در این پاویون اتخاذ شد.

خاکی از فراهم شدن زمینه برگزاری اولین نمایشگاه اختصاصی استان در پاویون ایران خبر داد و افزود: وزارت امور خارجه کشورمان با درخواست مطرح شده برای برپایی نمایشگاه موافقت خود را اعلام کرده است و در حال حاضر هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های اجرایی مرتبط استان در حال انجام است.

وی برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی را یک فرصت مناسب برای ارائه محصولات در سطح فراملی دانست و گفت: برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی و مشترک بین کشور ایران و قزاقستان می‌تواند از راه‌های مؤثر برای برقراری ارتباط میان تجار دو کشور باشد که نهایتاً برقراری ارتباطات رشد و توسعه اقتصادی در سطح ملی را به دنبال خواهد داشت.

موضوعات :
در همین رابطه