رادیو مجازی اتاق ایران - 3 مهر 1402

با نصب کنتورهای هوشمند

برق پرمصرف‌ها از راه دور قطع می‌شود

مدیرعامل توانیر می‌گوید: نصب کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف در حال اجراست و با این کنتورها ضمن ارزیابی مصرف، می‌توان نسبت به قطع برق مشترکان پرمصرف‌ اقدام کرد.

25 شهریور 1401
کد خبر : 43858
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

مدیرعامل توانیر گفت: قرارداد نصب ۴.۵ میلیون کنتور هوشمند برای مشترکان پرمصرف امضا شده و این طرح اکنون در دست اجرا قرار دارد که بر اساس آن می‌توان با ارزیابی مصرف نسبت به قطع برق مشترکان پرمصرف‌ اقدام کرد.

آرش کردی با بیان اینکه این برنامه در حال اجرا و راه‌اندازی است و برای سال ۱۴۰۲ برنامه‌هایی را در این بخش در دستور کار داریم، اظهار کرد: قرارداد این طرح بسته شده و قرار است در سال ۱۴۰۲ اجرایی شود.

وی با تأکید بر اینکه حداقل تا سال آینده نصب کنتور برای دو میلیون مشترک یا حداقل برای یک‌میلیون و ۱۰۰ مشترک اجرایی می‌شود، گفت: این طرح برای مشترکان پرمصرف به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد؛ ضمن اینکه از این طریق می‌توانیم مانع مصرف رمزارزهای غیرمجاز در زمان پیک شویم.

مدیرعامل توانیر با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که با شرکت ساتکاب در این راستا به امضا رسیده است، گفت: دو شرکت در زمینه ایجاد زنجیره هوشمندسازی شبکه برق با یکدیگر همکاری خواهند داشت. در قالب این تفاهم‌نامه، ساتکاب موظف به توسعه و ایجاد زنجیره هوشمندسازی در صنعت برق شامل تأمین کنتورهای هوشمند، مودم، نصب و راه‌اندازی، ایجاد زیرساخت ICT لازم و... شده است.

به گفته کردی همچنین توانیر نیز متعهد شده است در زمینه همکاری‌های فنی و اقتصادی با شرکت ساتکاب به‌منظور تحقق اهداف تفاهم‌نامه و واگذاری مجوز بهره‌برداری از بستر فیزیکی شبکه برق به‌منظور احداث شبکه زیرساخت مخابراتی فیبر نوری و استفاده تجاری از این شبکه با ساتکاب همکاری کند.

در همین رابطه