رادیو مجازی اتاق ایران - 4 مهر 1401

اتصال گمرک ایران به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند

معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ایران می‌گوید: این سازمان با اتصال به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، نسبت به ارائه 50 خدمت به صورت الکترونیکی اقدام می‌کند.

27 شهریور 1401
کد خبر : 43863
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ایران با اعلام خبر اتصال این سازمان به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، گفت: در قالب ۱۴ خدمات گمرکی، ۵۰ زیر خدمت تعریف شده است که در حال حاضر خدمات شناسه دار گمرک به‌صورت الکترونیکی در شبکه هوشمند دولت به خدمت گیرندگان و ذی‌نفعان گمرکی ارائه می‌شود.

به گزارش گمرک ایران، سید میثم حسینی‌لر افزود: با استناد به بند «و» تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ مبنی بر ارائه خدمات اختصاصی پرکاربرد دستگاه‌های اجرایی و عمومی کشور از طریق «پنجره ملی خدمات دولت هوشمند» و مصوبات ابلاغی ریاست محترم جمهور در جلسه بیست و سوم شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور، گمرک ایران نیز به این سامانه متصل شد.

معاون برنامه‌ریزی و امور بین‌الملل گمرک ایران تصریح کرد: پنجره واحد خدمات دولت هوشمند، ارائه‌دهنده خدمات دولتی به‌صورت یکپارچه، سریع و آسان به عموم مردم است، که با پیوستن گمرک ایران به این سامانه، خدمت گیرندگان می‌توانند با استفاده از این بستر از خدمات گمرکی بهره‌مند شوند.

حسینی‌لر در خصوص آخرین وضعیت اتصال سامانه‌های پرکاربرد گمرک به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند بیان داشت: خدمات شناسه دار سازمان از طریق این سامانه قابل‌پیگیری است.

به گفته وی با راه‌اندازی این سامانه، احراز هویت یکپارچه کاربران جهت دریافت خدمات الکترونیکی بدون نیاز به ورود و احراز هویت مجدد در سامانه‌های گمرک قابل انجام است.

معاون گمرک ایران ارائه خدمات الکترونیکی گمرک به ذی‌نفعان به‌صورت یکپارچه و متمرکز بر بستر شبکه ملی اطلاعات را یکی از ویژگی‌های اصلی این مهم دانست و افزود: تسهیل در دریافت خدمات گمرک و افزایش سرعت دسترسی از دیگر ویژگی‌های این پنجره واحد خدمات دولت هوشمند است.

در همین رابطه