رادیو مجازی اتاق ایران - 4 مهر 1401

آخرین وضعیت شهرک‌های صنعتی خصوصی تشریح شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر ۴۵ شهرک و ناحیه صنعتی غیردولتی دارای پروانه تأسیس در کشور داریم که ۱۶۸ هزار نفر در آنها مشغول به کار هستند.

29 شهریور 1401
کد خبر : 43899
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن تشریح وضعیت شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی، گفت: در ۷ هزار و ۶۰۱ واحدی که در این شهرک ها به بهره برداری رسیده، ۱۶۸ هزار نفر مشغول به کار هستند.

علی رسولیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره وضعیت شهرک‌های صنعتی بخش خصوصی، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۵ شهرک و ناحیه صنعتی غیردولتی دارای پروانه تأسیس در کشور داریم؛ همچنین تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی دارای پروانه بهره برداری نیز به ۶۴ عدد می‌رسد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: ۷ هزار و ۶۰۱ واحد نیز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی به بهره برداری رسیده است.

وی در مورد وضعیت اشتغال در این واحدها، گفت: در این واحدها نزدیک به ۱۶۸ هزار نفر مشغول به کار هستند.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: همچنین برای ۴ هزار و ۳۷۱ هکتار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی غیردولتی در سراسر کشور نیز در حال انعقاد ۱۰ هزار و ۴۱۶ فقره قرارداد حق بهره برداری هستیم.

رسولیان تاکید کرد: تقویت و حمایت از شهرک‌های صنعتی غیردولتی در دستور کار است اما از آن طرف نیز بر این بخش نظارت می‌شود که البته نظارت‌ها را حداکثری خواهیم کرد.

موضوعات :
در همین رابطه