دهه فجر انقلاب اسلامی گرامی باد
 
رادیو مجازی اتاق ایران - 18 بهمن 1401

قرارداد واردات برق ایران از ترکمنستان تمدید شد

در سفر وزیر نیرو به ترکمنستان تمدید قرارداد واردات برق ایران از ترکمنستان در سال ۲۰۲۳، روش‌های پرداخت بدهی‌های برقی کشور ترکمنستان به ایران و ادامه گفت‌وگوها احداث خط سوم شبکه سرخس- ماری - مشهد مورد توافق قرار گرفت.

10 آذر 1401
کد خبر : 44808
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

وزیر نیرو در ادامه مذاکرات خود با مقامات بلندپایه ترکمنستان، توسعه همکارهای دو کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد و دو طرف بر افزایش ظرفیت مبادلات برق و رفع موانع موجود تاکید کردند.

علی اکبر محرابیان در دیدار با پورچکف معاون رئیس الوزرای کابینه ریاست جمهوری ترکمنستان به تفاهماتی در جهت توسعه همکارهای دو کشور به ویژه در حوزه برق دست یافتند. در این نشست دو طرف درباره تمدید قرارداد واردات برق ایران از ترکمنستان در سال ۲۰۲۳ میلادی به تفاهم رسیدند.

تفاهم بر سر روش‌های پرداخت بدهی‌های برقی کشور ترکمنستان به ایران از دیگر محورهایی بود که مورد بحث و توافق قرار گرفت و در ادامه گفت‌وگوها احداث خط سوم شبکه سرخس- ماری - مشهد که افزایش تبادلات برقی دو کشور را در پی خواهد داشت، مورد توافق قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، توسعه تبادلات برقی ایران با دیگر کشورها با رویکرد تامین نیاز داخلی کشور در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد، به گونه ای که در اوج بار مصرف برق اقدام به واردات و در سایر ایام، صادرات برق در دستور کار است.

در همین رابطه