رادیو مجازی اتاق ایران - 10 آذر 1401

طرح ایجاد کمیته آمارهای بخش خصوصی کشور در کمیسیون تخصصی شورای عالی آمار تصویب شد

کمیسیون تخصصی شورای عالی آمار، طرح پیشنهادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مبنی بر ایجاد «کمیته آمارهای بخش خصوصی کشور» را با رأی قاطع اعضا به تصویب رساند.

15 مهر 1395
کد خبر : 4486
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

کمیسیون تخصصی شورای عالی آمار در نود و هفتمین جلسه خود در تاریخ 13 مهرماه 1395 که با حضور نمایندگان دستگاه­ های اجرایی عضو شورای ­عالی آمار در مرکز آمار ایران برگزار شد، طرح پیشنهادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مبنی بر ایجاد «کمیته آمارهای بخش خصوصی کشور» را با رأی قاطع اعضا به تصویب رساند.

طرح پیشنهادی تشکیل کمیته آمارهای بخش خصوصی کشور از سوی مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران و در راستای اجرایی کردن مفاد 4 و 6 قانون بهبود مستمر کسب و کار و به منظور ایجاد ارتباط ساختاری در زمینه فعالیت ­های آماری میان اتاق ایران به عنوان دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با نظام آماری کشور تهیه شد. طرح مذکور سپس در جلسه 57 شورای گفت‌وگو در 17 اسفند 1394 مطرح و برای انجام فرایند تصویب در شورای عالی آمار به عنوان بالاترین مرجع سیاست گذاری آمارهای  رسمی در کشور، به مرکز آمار ایران ابلاغ شد.

طبق اعلام مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران، با هدف رسیدن به اجماع  همه ارکان بخش خصوصی کشور شامل اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اتاق اصناف در مورد طرح توجیهی تشکیل کمیته آمارهای بخش خصوصی کشور و اتخاذ موضع واحد بین سه اتاق، موضوع در جلسه 6 مهرماه 1395 دبیرخانه مشترک سه اتاق نیز مطرح و مورد حمایت و تأکید همه اعضای دبیرخانه قرار گرفت.

کمیسیون تخصصی شورای عالی آمار به عنوان بازوی مشورتی و تخصصی این شورا موظف است در خصوص طرح های پیشنهادی برای تصویب در شورای عالی آمار ارائه نظر کند و در صورت تصویب طرح ها در این کمیسیون، موارد برای تصویب نهایی به شورای عالی آمار  ارائه خواهد شد.

جلسات شورای عالی آمار هر سه ماه یکبار برگزار شده و مصوبات آن هم‌تراز با مصوبات هیئت وزیران است و برای کلیه دستگاه‌های اجرایی لازم الاجراست.

در همین رابطه