رادیو مجازی اتاق ایران - 7 اسفند 1402

رئیس شورای رقابت طی نامه‌ای اعلام کرد

عرضه خودروهایی جز هایما و تارا در بورس غیرقانونی است

رئیس شورای رقابت در نامه ای به رئیس سازمان بورس، عرضه خودرو در بورس کالا به جز خودروهای هایما و تارا را غیرقانونی اعلام و تاکید کرد که عرضه خودرو باید طبق روال قبل صورت گیرد.

03 بهمن 1401
کد خبر : 55388
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس شورا و مرکز ملی رقابت در نامه‌ای به رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اعلام اینکه عرضه خودرو در بورس کالا به جز خودروهای هایما و تارا، مجاز نیست تاکید کرد که عرضه خودرو باید بر اساس روال قبل صورت گیرد.

در نامه سید محمدرضا سید نورانی خطاب به مجید عشقی، رئیس سازمان بورس آمده است: پیرو عرضه برخی خودروها در بورس کالا به اطلاع می‌رساند مدت مصوبه شصت و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در 28 مهر 1400 در خصوص تنظیم بازار خودرو یکساله بوده است. بدیهی است با انقضای این، مدت مصوبات قبلی شورای رقابت در این زمینه به خودی خود مبنای عمل بوده و باید اجرایی می‌شده است. بر این اساس مطابق مصوبات ۴۲۰، ۴۴۲، ۴۶۲ و ۴۶۸؛ بازار خودروهای انحصاری شامل کلیه خودروهای سواری دو شرکت ایران خودرو و سایپا به جز دو خودروی هایما و تارا است و عرضه آنها باید طبق روال پیشین و مطابق با مصوبات ۴۱۴ و ۴۲۰ صورت گیرد. قیمت این خودروها نیز باید بر اساس مصوبات ۱۴۸ ۴۴۲ طبق فرمول Price Cap محاسبه شود، بنابراین عرضه خودروهای خانواده دنا، پژو ۲۰۷ و شاهین در بورس کالا مجاز نیست.

شورای رقابت با تشکیل کارگروه تخصصی خودرو، موضوع بازبینی دستورالعمل‌های بازار خودرو را در دستور کار قرار داده است و مصوبه جدید در این مورد برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

در همین رابطه