رادیو مجازی اتاق ایران - 24 اسفند 1401

وزیر اقتصاد خبر داد

آغاز بخشودگی جرائم بیمه شخص ثالث از شنبه

وزیر اقتصاد می‌گوید: از فردا (شنبه ۱۵ بهمن) تا ۱۹ اسفندماه به مدت 35 روز، صاحبان تمام وسایل نقلیه که به‌واسطه نداشتن بیمه شخص ثالث، مشمول جریمه شده‌اند بخشیده می‌شود.

14 بهمن 1401
کد خبر : 55508
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

وزیر اقتصاد با اشاره به استفاده یک‌میلیون نفر صاحبان وسایل نقلیه از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرائم بیمه شخص ثالث در آبان ماه گفت: برای بار دیگر یک بازه زمانی ۳۵ روزه از ۱۵ بهمن تا ۱۹ اسفندماه برای استفاده از این بخشودگی برای صاحبان تمام وسایل نقلیه در نظر گرفته شده است.

سیداحسان خاندوزی گفت: صاحبان وسیله نقلیه که نتوانسته‌اند بیمه شخص ثالث خودرو خود را تمدید کنند، طبق ماده ۲۴ قانون بیمه شخص ثالث باید برای تمام طول دوره‌ای که خودروی آنها فاقد بیمه‌نامه بوده جریمه پردازند؛ برای کمک به حال مردم در شرایط اقتصادی که قرار داریم و ترویج فرهنگ در حوزه بیمه‌گری، با معافیت و بخشودگی جرائم بر اساس پیشنهاد بیمه مرکزی موافقت کردیم که از صبح روز شنبه (۱۵ بهمن‌ماه تا ۱۹ اسفندماه) به مدت حدود ۳۵ روز تمام مالکان وسایل نقلیه‌ای که در طول ماه‌های گذشته فاقد بیمه‌نامه بودند، بدون اینکه نیازی به پرداخت جریمه باشد بتوانند از تمام امکانات شبکه بیمه استفاده کنند.

وی یادآور شد: بخشودگی ۱۰۰ درصد جرائم وسایل نقلیه در آبان سال جاری به مناسبت روز بیمه یک‌بار دیگر اعمال شده بود و در نوبت قبل بیش از یک‌میلیون صاحب وسیله نقلیه از آن بخشودگی استفاده کردند و کمک خوبی به صاحبان وسایل نقلیه شد.

وزیر اقتصاد که در یک برنامه تلویزیونی سخن می‌گفت، اظهار کرد: امسال مدت‌زمان استفاده از این بخشودگی برای مردم تقریباً بیشتر از سال‌های گذشته اعمال شد و به ۹۰ روز خواهد رسید و برای صاحبان وسایل نقلیه حوزه کشاورزی که از بخشودگی استفاده کرده بودند با اضافه شدن این مدت، به نزدیک ۱۲۰ روز افزایش پیدا خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، خاندوزی هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی با پیشنهاد بیمه مرکزی درباره اعمال بخشودگی جرائم موضوع بند ب ماده ۲۴ قانون بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه زمینی موافقت کرد. 

بر این اساس، مبلغ جریمه این وسایل که معادل حق بیمه مدتی است که آنها فاقد پوشش بیمه بودند، مشمول این طرح ویژه خواهد بود.

 لازم به ذکر است؛ این بخشودگی از ۱۵ بهمن تا ۱۹ اسفند برای تمام وسایل نقلیه موتوری زمینی اعمال خواهد شد.

در همین رابطه