رادیو مجازی اتاق ایران - 3 مهر 1402

اروپا دهمین بسته تحریمی علیه روسیه را اعمال کرد

رئیس کمیسیون اروپا چهارشنبه 26 بهمن اعلام کرد که کشورهای اروپایی تحریم‌های جدیدی علیه روسیه به ارزش ۱۱ میلیارد یورو، اعمال کرده‌اند.

26 بهمن 1401
کد خبر : 55626
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک
رئیس کمیسیون اروپا چهارشنبه 26 بهمن اعلام کرد که کشورهای اروپایی تحریم‌های جدیدی علیه روسیه به ارزش ۱۱ میلیارد یورو، اعمال کرده‌اند.

ساختمان مرکزی کمیسیون اروپا در بروکسل، بلژیک. عکس: رویترز

رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد این کمیسیون بسته تحریم جدیدیی علیه روسیه به ارزش ۱۱ میلیارد یورو (۱۱.۷۹ میلیارد دلار) اعمال کرده است که شامل ممنوعیت‌های تجاری، صادرات فناروی و محدودیت‌های جدید بر صادرات، علیه روسیه می‌شود.

اورسولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا تصریح کرد: محدودیت‌هایی بر شمار زیادی از قطعات الکترونیکی اعمال کردیم که در سامانه‌های مسلح روسیه مانند پهپادها، موشک‌ها و بالگردها استفاده می‌شود.

ارتش روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شده است. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که هدف از این عملیات حمایت از مردمی است که بیش از ۸ سال تحت نسل کشی و آزار و اذیت کی‌ یف قرار داشتند.

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌های زیادی علیه روسیه اعمال کرده اند. از سوی دیگر «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه نیز گفته است هر گونه محموله و کاروانِ حامل تسلیحات نظامی برای اوکراین، هدفی مشروع برای نیروهای روسیه است.

موضوعات :
در همین رابطه