رادیو مجازی اتاق ایران - 3 اردیبهشت 1403

رئیس اتاق بندرعباس از وزیر اقتصاد درخواست کرد

حق پارسیان از آلایندگی پارس جنوبی به استان هرمزگان پرداخت شود

محمدرضا صفا رئیس اتاق هرمزگان در نشست شورای گفت‌وگوی استان هرمزگان از وزیر اقتصاد خواست با توجه به اثبات انتشار آلایندگی‌های پارس جنوبی در منطقه پارسیان، تمهیداتی برای پرداخت حق آلایندگی به استان هرمزگان اندیشیده شود.

22 اسفند 1401
کد خبر : 55835
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس، با اشاره به اثبات انتشار آلایندگی‌های پارس جنوبی در منطقه پارسیان، خواستار پرداخت حق آلایندگی به استان هرمزگان شد.

محمدرضا صفا، در هفتاد و پنجمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان هرمزگان، که با حضور احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، افزود: پرداخت عوارض آلایندگی ناشی از فعالیت‌های صنعتی پارس جنوبی به شهرستان پارسیان یکی از مطالبات ماست که علی‌رغم تأیید گسترش دامنه آلودگی به این شهرستان و ابلاغ آن به سازمان امور مالیاتی، تاکنون اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: استان هرمزگان دروازه اقتصادی کشور و ظرفیت‌های زیرساختی و توان طبیعی آن، نماد توانایی اقتصادی ملی است و مسائل و موانع اقتصادی این استان عمدتاً ماهیت غیر منطقه‌ای دارد که رفع آنها، محرک، گشاینده و تسهیلگر اقتصادی ملی خواهد بود.

رئیس اتاق بندرعباس گفت: علاوه بر مطالبه پرداخت حق آلایندگی منطقه پارسیان، فعالان اقتصادی استان هرمزگان خواستار صدور اجازه تردد خودروهای با پلاک منطقه آزاد قشم و کیش در پهنه جغرافیایی استان هرمزگان هستند.

صفا ادامه داد: دیگر خواسته فعالان اقتصادی استان این است که انتقال پرونده‌های مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در استان هرمزگان به اداره کل امور مالیاتی استان تسریع شود تا مردم استان از مزایای درآمدهای مالیاتی استان بهره‌مند شوند.

در همین رابطه