رادیو مجازی اتاق ایران - 1 اردیبهشت 1403

پدرام سلطانی به عضویت در شورای عمومی فدراسیون اتاق‌های بازرگانی جهان انتخاب شد

پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق ایران، با موفقیت در انتخابات شورای عمومی فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان (WCF)، به مدت 3 سال به عضویت این شورا در آمد.

24 آذر 1395
کد خبر : 5949
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق ایران، با موفقیت در انتخابات شورای عمومی فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان (WCF)، به مدت 3 سال به عضویت این شورا در آمد.

شورای عمومی فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان 20 کرسی دارد و در انتخابات اخیر، 47 نفر از کشورهای مختلف جهان برای به دست آوردن کرسی‌های این شورا باهم رقابت کردند. نمایندگان 130 کشور جهان در رای‌گیری شرکت داشتند.

پیش از این، محمد نهاوندیان از ایران در سال 2011 (بهمن 1389) موفق شده بود آرای مورد نیاز برای حضور در شورای عمومی فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان را کسب کند و به مدت یک دوره 3 ساله به عضویت این شورا در آید. دوره جدید شورا اول ژانویه 2017 (12 دی 1395) تشکیل خواهد شد.

فدراسیون‌ اتاق‌های بازرگانی جهان به عنوان یکی از شاخه‌های تخصصی اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) در سال 1951 با هدف یکپارچه‌سازی تصمیمات در سطوح اقتصاد بین‌الملل تشکیل شد. این فدراسیون نهادی غیرسیاسی است که اعضای آن از میان فعالان اقتصادی بین‌المللی در بخش‌های بازرگانی و صنعت برگزیده می‌شوند. 5 هزار اتاق بازرگانی، اتاق مشترک، تشکل و انجمن اقتصادی و بازرگانی از 130 کشور جهان عضو اتاق بازرگانی بین‌المللی هستند.

پدرام سلطانی پیش از برگزاری انتخابات در گفت‌وگو با رادیو مجازی اتاق ایران، توضیحات کاملی در این زمینه ارائه کرده بود که می‌توانید از اینجا بشنوید.

در همین رابطه