رادیو مجازی اتاق ایران - 14 آذر 1402

رئیس دیوان محاسبات کل کشور اعلام کرد

رسوب ۲۰۰ همت بودجه در حساب ۳ وزارتخانه

رئیس دیوان محاسبات کل کشور می‌گوید: باوجود کاهش حساب‌های موجود در دستگاه‌های دولتی و رفع مشکل رسوب موجودی، همچنان حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی بودجه در حساب ۳ وزارتخانه رسوب کرده است.

02 مهر 1402
کد خبر : 67868
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

رئیس دیوان محاسبات کل کشور گفت: تاکنون ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از منابع بودجه دولت در ۴۳ هزار حساب فرعی دستگاه‌ها رسوب کرده است.

سید احمدرضا دستغیب، با اشاره به پایان مهلت قانونی دستگاه‌ها برای اتصال به حساب خزانه، گفت: طبق آخرین گزارشی که ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ به دست دیوان محاسبات رسیده، تعداد حساب‌های موجود زیرمجموعه دستگاه‌ها از ۲۵۰ هزار حساب به ۲۳ هزار حساب اصلی رسیده و همچنان ۷۵ هزار حساب فرعی در دستگاه‌ها موجود بود که این عدد هم به ۴۳ هزار حساب کاهش پیدا کرده است.

دستغیب گفت: از این میان ۴۰ هزار حساب مربوط به دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت بهداشت و ۳ هزار حساب مربوط به دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم است. علیرغم کاهش حساب‌ها، مشکل ارقام رسوب کرده در این حساب‌هاست. این عدد جمعاً بالغ‌بر ۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

او اظهار کرد: تعداد حساب‌های وزارت نفت که هنوز به حساب واحد خزانه متصل نشده‌اند هم از سه هزار حساب به ۵۴۳ کاهش پیدا کرده است. رقم رسوب کرده در حساب‌های فرعی زیرمجموعه وزارت نفت، ۱۹۶ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

به گفته رئیس دیوان محاسبات کشور، اسامی دستگاه‌هایی که حساب‌های فرعی خود را به حساب واحد خزانه متصل نکرده‌اند به دستگاه‌های نظارتی و دادستانی دیوان محاسبات ارسال شده و به‌زودی به‌صورت عمومی نیز منتشر خواهد شد.

در همین رابطه