رادیو مجازی اتاق ایران - 1 اردیبهشت 1403

رئیس اتاق ایران همراه با رئیس جمهور، عازم ترکیه شد

صمد حسن‌زاده، رئیس اتاق ایران، در اولین سفر خود پس از انتخاب به عنوان رئیس پارلمان بخش خصوصی، در معیت رئیس‌جمهور و هیات همراه برای دیدار با اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه و هیات اقتصادی و تجاری این کشور، عازم آنکارا شد.

04 بهمن 1402
کد خبر : 68983
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

صبح امروز رئیس اتاق ایران در اولین سفر رسمی خود پس از انتخاب و استقرار به عنوان رئیس اتاق ایران به همراه رئیس‌جمهور عازم ترکیه شد.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور به دعوت همتای ترکیه‌ای خود در صدر یک هیات عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی به آنکارا سفر کرده و آن‌طور که در فرودگاه مهرآباد گفته است، هدف از این سفر تشکیل هیات عالی مشترک ایران و ترکیه و همچنین مذاکرات در روابط دو جانبه به ویژه در حوزه مسائل اقتصادی و تجاری است.

صمد حسن‌زاده، رئیس اتاق ایران نیز پیش از عزیمت به ترکیه، درباره روابط تجاری دو کشور، گفت: چشم‌انداز تبادل اقتصادی ایران و ترکیه ۳۰ میلیارد دلار است و با این سفر فرصتی در اختیار فعالان اقتصادی ترکیه دو کشور قرار می‌گیرد.

او بیان کرد:سفر به ترکیه فرصتی است تا فعالیت‌های اقتصادی کشورمان توسعه بیشتری داشته باشد و از این رو برنامه‌ریزی شده در این سفر فعالان اقتصادی ایران و ترکیه دیدار کنند.

به گفته او، حجم اقتصادی فعلی دو کشور در حد ۷ میلیارد دلار است اما برنامه‌ریزی برای ۳۰ میلیارد در سال است.

در این سفر، پس از استقبال رسمی از سوی «رجب طیب اردوغان» و ملاقات خصوصی دو رئیس‌جمهور، هشتمین نشست شورای عالی همکاری‌های ایران و ترکیه به ریاست دو رئیس‌جمهور برگزار خواهد شد.

 

در همین رابطه