ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) را تسلیت می‌گوییم

رادیو مجازی اتاق ایران - 24 تیر 1403

در نشست با تیم مدیریتی ایرو مطرح شد

توسعه کریدورهای مهم منطقه در دستور کار کارنه‌تیر اتاق ایران قرار دارد

مدیر کارنه تیر اتاق ایران در نشست با تیم مدیریتی اتحادیه بین‌المللی حمل‌ونقل جاده‌ای، توسعه کریدورهای مهم منطقه با همکاری این اتحادیه و ذینفعان خصوصی و دولتی و تقویت دفاتر استانی را از برنامه‌های این واحد برشمرد.

06 خرداد 1403
کد خبر : 69977
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

مدیر حمل‌ونقل بین‌المللی، کارنه تیر و آت‌آ اتاق ایران در نشست با تیم مدیریتی اتحادیه بین‌المللی حمل‌ونقل جاده‌ای (IRU) ضمن تأکید بر لزوم افزایش سطح همکاری‌ها، توسعه کریدورهای مهم منطقه با همکاری ایرو و ذینفعان خصوصی و دولتی و تقویت دفاتر استانی را از برنامه‌های این واحد برشمرد.

هومن عظیمی، مدیر حمل‌ونقل بین‌المللی، کارنه تیر و آت‌آ اتاق ایران به منظور تقویت روابط تخصصی و حرفه‌ای و تسریع در اجرای برنامه‌های توسعه‌ای مشترک تصریح کرد: استقرار سیستم تخصصی منابع انسانی کارآمد جزو اولویت‌های این واحد است.

او همچنین به برنامه‌های اولویت‌دار بخش کارنه‌تیر اتاق ایران اشاره و تصریح کرد: برنامه‌های توسعه کریدورهای مهم منطقه با همکاری ایرو و ذینفعان بخش خصوصی و دولتی و نیز توسعه دفاتر استانی در دستور کار این واحد قرار دارد.

یوسف نجفی، مشاور ارشد رئیس اتاق ایران نیز تأکید کرد: واحد کارنه‌تیر با حمایت همه جانبه بدنه مدیریتی اتاق ایران و بر اساس توصیه‌های ایرو به کار خود ادامه خواهد داد و با همکاری فعالان بخش خصوصی و دولتی پروژه‌های مشترک توسعه‌ای را پیش می‌برد.

در این نشست هاشم علی صوفی، معاون پشتیبانی اتاق ایران با توجه به پیشران بودن نقش حمل‌ونقل در توسعه اقتصاد کشورها، گفت: اتاق ایران با توجه به نقش مهم حمل‌ونقل در اقتصاد و نیاز سازمان به تقویت ساختاری، توسعه واحد حمل‌ونقل بین‌المللی، کارنه تیر و آت‌آ را در دستور کار خود قرار داده است.

او ادامه داد: اتاق ایران در تلاش است با بهره‌مندی از ساختار تقویت شده از پتانسیل موجود در سایر بخش‌های تخصصی اتاق از جمله کمیسیون‌ها، تشکل‌ها و مرکز پژوهش‌های اتاق برای ارتقای سطح فعالیت‌های کارنه‌تیر، استفاده کند.

سفر تیم مدیریتی ایرو به ایران به دعوت اتاق ایران و به مدت سه روز انجام شد. هدف از این حضور تقویت همکاری‌ها و انجام بازرسی دوره‌ای از اتاق ایران به عنوان موسسه ضامن TIR جمهوری اسلامی ایران، بود.

در این بین خانم تاتیانا ری‌بلت، مدیر TIR و ترانزیت و کاظم آسایش، مشاوره ارشد اتحادیه ایرو در حوزه TIR و ترانزیت، امور بازرسی را انجام دادند.

طی روز سوم حضور تیم مدیریتی ایرو در اتاق ایران، علاوه بر انجام بازرسی‌های داخل سازمانی، ملاقاتی با مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای صورت گرفت و در خلال آن برنامه‌های مشترک سه جانبه ایرو، اتاق ایران و سازمان راهداری مورد بررسی قرار گرفت.

این تیم با رئیس هیات مدیره فدراسیون حمل‌ونقل و لجستیک ایران و انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی مالکان کامیون ایران نیز دیدار داشت که با هدف اطلاع ایرو از پتانسیل تشکل‌های بخش خصوصی در حوزه حمل‌ونقل، تقویت بدنه آموزشی موسسه آموزشی اتاق ایران و بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی برای جمع‌آوری اطلاعات برای برنامه‌های توسعه‌ای مشترک بین ایرو، اتاق ایران، سازمان راهداری و گمرک انجام شد.

نشست با رئیس مرکز پژوهش‌های اتاق ایران، برنامه دیگری بود که در مدت حضور این تیم در ایران انجام و مقرر شد با هماهنگی واحد کارنه تیر اتاق ایران، پروژه‌های مشترک جمع‌آوری و تحلیل اطلاعات در حوزه‌های اولویت‌دار با همکاری مرکز اطلاعات مارکتینگ اتحادیه ایرو صورت گیرد.

پس از انجام بازرسی از زیرساخت‌های فنی و تخصصی ایجاد شده در سه حوزه اصلی حمل‌ونقل بین‌المللی، روابط ملی و بین‌المللی و فناوری اطلاعات و همچنین برنامه‌های توسعه‌ای، تاتیانا ری بلت، مدیر TIR و ترانزیت ایرو تصریح کرد: لازم است اتاق ایران به منظور بهبود رتبه خود در صدور کارنه تیر از دوم به اول جهان، برنامه‌های توسعه‌ای را با بهره‌مندی بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی، اتاق‌های مشترک و تشکل‌های استانی و ملی و با همکاری سازمان راهداری و گمرک، دنبال کند.

او با اشاره به برنامه‌های مشترک اتاق ایران با سازمان راهداری و گمرک، تقویت کریدورهای حمل‌ونقلی منطقه آسیای میانه و اکو، به ویژه مسیر جنوبی کریدور شرق-غرب و همچنین توسعه همکاری با کشورهای عربی به ویژه عربستان، امارات و عراق را مورد تأکید قرار داد.

ری‌بلت با اعلام نظر مثبت درباره برنامه‌های توسعه‌ای داخلی در واحد کارنه‌تیر اتاق ایران به ویژه در حوزه مدیریت ریسک شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی با استفاده از ابزار فناوری اطلاعات به روز و ساختارسازی به لزوم ظرفیت‌سازی بیشتر برای ارتقای جایگاه ایران به صدر رتبه صدور کارنه تیر در جهان اشاره کرد.

موضوعات :
در همین رابطه