رادیو مجازی اتاق ایران - 27 خرداد 1403

ارز واردات شکر از تالار دوم تامین می‌شود

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ارز ترجیحی برای واردات شکر تخصیص نمی‌یابد و ارز موردنیاز از تالار دوم تامین می‌شود.

13 خرداد 1403
کد خبر : 70059
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری با
تلگرام واتس اپ
لینک

معاون وزیر کشاورزی با بیان اینکه صرف درج کالاها در لیست مصوب هیات وزیران برای دریافت ارز ترجیحی به معنی الزام به اختصاص این نوع ارز نیست و فقط در شرایط خاص، دولت برای مدیریت بازار می‌تواند ارز ترجیحی به کالاهایی که در لیست آمده است، تخصیص دهد.

احمد خانی نوذری، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال جاری پرداخت ارز ترجیحی منوط به درج این کالا در لیست مصوب هیأت وزیران است و کالاهایی که در این لیست هستند امکان دریافت ارز ترجیحی را دارند. اما صرف درج کالاها در این لیست به معنی الزام به اختصاص ارز ترجیحی به آن کالا نیست.

وی افزود: سیاست کلی دولت حمایت از تولید داخل است و این مصوبه با هدف امکان مدیریت بازار در شرایط خاص اخذ شده است، اما با عنایت به شرایط این کالا در بازارهای جهانی و داخلی، طبق برنامه ریزی ها و تصمیمات اخذ شده، ارز مورد نیاز شکر خام و شکر سفید از محل تالار دوم تأمین می‌شود.

نوذری عنوان کرد: با تعیین تکلیف گروه کالایی ارزی شکر و همچنین میزان مالیات ارزش افزوده این کالا طی هفته‌های گذشته، بازار شکر به سمت آرامش و ثبات در حرکت است و با توجه به وضعیت تولید و همچنین برنامه ریزی های انجام شده برای واردات به موقع و به اندازه نیاز، کمبودی برای شکر در ماه‌های پیش رو نخواهیم داشت.

موضوعات :
در همین رابطه